ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın İl Yenilik Platformu’ndan Basın İlan Kurumu’na Ziyaret

Aydın İl Yenilik Platformu Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz Basın İlan Kurumu (BİK) Aydın Şube Müdürü Özer Akoğlu’nu 27 Kasım 2014 tarihinde makamında ziyaret etti...

Aydın İl Yenilik Platformu Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz Basın İlan Kurumu (BİK) Aydın Şube Müdürü Özer Akoğlu’nu 27 Kasım 2014 tarihinde  makamında ziyaret etti.
Aydın İl Yenilik Platformunun Sloganı “İçindeki Mucidi Çıkart”
Basın İlan Kurumu (BİK) Aydın şubesini ziyaret eden İl Yenilik Platformu Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, “ Kurumun Aydın’a şube açması yerinde bir karar olmuş. İnanıyorum ki kurumun Aydın’a faydaları olacaktır. Başta kurum müdürü olmak üzere tüm personele başarılar diliyorum.” dedi. 
Ziyarette, “İçindeki Mucidi Çıkart” sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen İl Yenilik Platformu Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, “Yürütme kurulu başkanlığını Aydın Valiliği ve eş başkanlığını Üniversitemiz Rektörlüğün yaptığı “Aydın İl Yenilik Platformu” adı altında faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Platform, Aydın ilinin sahip olduğu ekonomik, sosyal, kültürel, tarihi değerleri ve birikimleri, ulusal ve uluslar arası rekabet gücünü arttıracak şekilde, AR-GE ve yenilik kapasitesini kullanarak ekonomik ve sosyal faydaya ulaşma amacıyla başlatılmıştır. Bu sayede ilde yenilik konusunda farkındalığı artırmaya çalışıyoruz.   İş birliği zemininde temsil edilen tüm paydaşlara yenilik kültürünü kazandırarak, paydaşların ulusal ve uluslararası fonlardan daha fazla yararlanmasını amaçlıyoruz. İldeki nitelikli iş gücünü geliştirme ve kullanma konusunda önemli katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Bizde bu bağlamada, “İçindeki Mucidi Çıkart” sloganıyla yola çıktık.” şeklinde konuştu.
Ziyaretten memnun olduğunu söyleyen Basın İlan Kurumu (BİK) Aydın Şube Müdürü Özer Akoğlu, “Aydın İl Yenilik Platformu Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz’ın ziyaretinden memnun olduk. Platform olarak, Aydın için son derece önemli işler yapıyorlar. Aydın’lı ve Aydın da yaşayanlar olarak bu projenin her yönüyle desteklenmesi gerektiğini inanıyorum. Aydın’da “Fikrim var, sermayem yok.” diyen birçok müteşebbis ruhlu kişilerin olduğunu ve Platformun tam onlara göre fırsat diye düşünüyorum.”dedi.
TÜBİTAK tarafından desteklenen İl Yenilik Platformu Aydın’da iki ayrı ofiste faaliyetlerini yürütüyor. Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi 3. Kat C blok 206 numaralı odada canlı danışmanlık olarak ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Bölümü Şehir Hastanesi Binası’nda proje ofisi olarak hizmet vermektedir.
İletişim Bilgileri:
Tel:0 256 444 12 56 dahili:4549
 email: bilgi@yenilikplatformu.com


1.12.2014 16:35:01