ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Rektörlük Görevi Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

Üniversitemiz Rektörlük Görevi Devir Teslim Töreni, 27 Kasım 2014 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu'nda gerçekleşti...

Üniversitemiz Rektörlük Görevi Devir Teslim Töreni, 27 Kasım 2014 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu'nda gerçekleşti.
Törene, Aydın Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Vali Yardımcıları Halil Canavar ve Alper Faruk Güngör, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Üniversitemiz akademik ve idari personeli, çok sayıda basın mensubu ve davetliler katıldı.
Üniversite Hocası Olmak Bir Şeref
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Üniversitemizde 4 yıl boyunca rektörlük görevini sürdürmüş olmaktan dolayı ayrı bir şeref duyduğunu ve bundan çok mutlu olduğunu belirttiği konuşmasında, ülkenin geleceğine umutla baktığını vurguladı ve “Bu topraklarda 43 000 öğrenci, 16 fakülte var. Bunlar benim geleceğe umutla bakmamı sağlayan kuvvetli gerekçeler. Üniversitemizin gelecek döneminin; çok daha güzel, gelişmiş ve başarılı bir dönem olacağına olan inancımda tam.” şeklinde konuştu.
Aydın’ın; okumak, yaşamak ve yaşlanmak için en ideal yer olduğunu vurgulayan Birincioğlu, “Üniversitemiz fakülte ve öğrenci sayılarında, gelen öğrenci kalitesinde belirgin bir yükseliş var.” diyerek Üniversitemizdeki gelişmelerin devam edeceğini ümit ettiğini ifade etti.
Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan’a tecrübelerini aktaracaklarını belirten Birincioğlu, “Eğitimli, kaliteli, canlı insan gücüyle bu ülkeyi dünyada hiç kimse tutamaz. Prof. Dr. Cavit Bircan ve arkadaşlarının üniversiteye çok büyük katkılar yapacağına inanıyorum. Elde ettiğimiz tecrübe ve birikimleri kendileriyle paylaşacağız.” dedi.
Birincioğlu çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasını tamamladı ve Rektörlük Cübbesini Prof. Dr. Cavit Bircan’a giydirerek Üniversitemiz Bayrağı’nı teslim etti.
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’na Üniversitemiz gelişimine verdiği katkılardan dolayı plaket ve çiçek takdiminde bulundu.
 
Kendi Evlatlarımızı Gönül Rahatlığıyla Gönderebileceğimiz Bir Üniversite Oluşturmak Amacındayız
Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan konuşmasında, “Biz bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elimizden geleni yapacağız. Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokul sayılarımız itibariyle neredeyse Aydın’ın tamamına dağılmış durumdayız. Okullarımızdaki eksiklerin de farkındayız ve bu eksiklikleri gidermeye çalışacağız.” dedi.
ADÜ’yü, “Kendi çocuklarımızı okumak için gönderebileceğimiz bir üniversite haline getirmek için çalışacağız.” diyen Prof. Dr. Cavit Bircan, yönetimin sloganının; ‘Kendi evlatlarımızı gönderebileceğimiz, bölümler, birimler ve fakülteler oluşturmak!’ olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve ekibine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, bayrağı teslim aldığını, artık ADÜ’yü daha ileriye taşımak için çalışacaklarını söyledi.
Rektörlük Devir Teslim Töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından, Güzel Sanatlar Bölümü’nden Okt. Dr. Sadullah Serkan Şeker Okt. Aytekin Kandemir’in müzik dinletisi eşliğinde gerçekleşen kokteyl ile son buldu.


27.11.2014