ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci Konseyi Seçimi Gerçekleşti

Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliği hükümleri uyarınca öğrenci konseyi üyelerinin belirlenmesi ve organlarının oluşturulması...

Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliği hükümleri uyarınca öğrenci konseyi üyelerinin belirlenmesi ve organlarının oluşturulması için Kasım ayında yapılması öngörülen seçimler 7 Kasım 2014 tarihinde gerçekleşti. Seçimlerde, Fakülte/Yüksekokul/Konservatuar/Meslek Yüksek Okulları ve Enstitüler bir komisyon kurarak Okul temsilcilerini seçtiler.
 
Öğrenci Konseyi Kurultayı, Fakülte/Yüksekokul/Konservatuar/Meslek Yüksekokulu ve Enstitü temsilcisi 31 öğrencinin katılımıyla, Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleştirildi. Seçim Komisyonu tarafından Divan Kurulu seçilerek, seçilen Divan Kurulu tarafından da Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu seçimleri yapıldı.
 
Divan Kurulu Başkanının Rektörlük Makamına sunduğu Kurul Üyeleri, Rektörlük Makamının Onayı ile Fakülte/Yüksekokul/Konservatuar/Meslek Yüksek Okulları/Enstitülere ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına bildirildi.

Seçim Sonuçları İçin Tıklayınız


12.11.2014