ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

2020 Mezunları ile İlk Buluşma

Üniversitemiz Tıp Fakültesine yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerinin ‘Uyum Programı’ kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleşti....

Üniversitemiz Tıp Fakültesine yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerinin ‘Uyum Programı’ kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleşti.
22 Eylül 2014 Pazartesi günü, 1. sınıf koordinatörü Prof. Dr. M. Dinçer Bilgin Aydın Menderes Derslikleri 313 no’lu amfide öğrencilerimize “Hoş geldiniz!” dedikten sonra Tıp Fakültesi 1. sınıf eğitim -öğretim programını öğrencilere tanıttı.
Öğrencilere ‘Entegre Hekimlik Uygulamaları’ isimli ders, kurulumuzun içerikleri ve uygulamaları Prof. Dr. Ayfer Gemalmaz, Yrd. Doç. Dr. Mücahit Avcil, Doç. Dr. Osman Elbek ve Yrd. Doç.Dr. Tülin Boylu tarafından anlatıldı.
Uyum programının İkinci gününde Tıp Fakültesi eğitimden sorumlu Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz öğrencilerle buluştu ve öğrencilerin sorularını cevapladıktan sonra deneyimlerini paylaştı.
 Prof. Dr. M. Dinçer Bilgin ise öğrencilere Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile ders kurullarının içeriklerini anlattı. Öğrencilere “Çalışın, çalışın, çalışın, yemek yiyin ve uyuyun. Uykudan keseceğiniz zamanda sosyal aktivitelerinizi yapınız.” şeklinde öneride bulundu.
24 Eylül 2014 Çarşamba günü Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülvahit Yükselen öğrencilerle konuştu ve ilk dersi verecek olan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nu öğrencilere takdim etti. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu “2020 Mezunları Hoş Geldiniz!” diyerek başladığı konuşmasında Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri ile deneyimlerini paylaştı ve öğrencilere “Hastalara annenize, babanıza, kardeşlerinize nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranınız.”, “Sürekli okuyunuz.”, “Sıradan olmayınız, en iyisini olmaya çalışınız.” şeklinde önerilerde bulundu.
İlk ders bitimini takiben Prof. Dr. M. Dinçer Bilgin’in Üniversitemiz Kampüsünü ve Aydın’ı öğrencilere tanıtmasıyla Tıp Fakültesi 1. sınıf uyum programı son buldu.

25.9.2014