ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ADÜ Çocuk Korosu ve Gençlik Korosu Seçmeleri Başlıyor

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı olarak Aydın'ımıza sanatsal anlamda hizmet etmek, Aydın ili ve ilçelerinde yaşayan yetenekli çocuk ve gençlerimizin müzik yeteneklerini keşfetmek....

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı olarak Aydın'ımıza sanatsal anlamda hizmet etmek, Aydın ili ve ilçelerinde yaşayan yetenekli çocuk ve gençlerimizin müzik yeteneklerini keşfetmek amacıyla 2013- 2014 Eğitim - Öğretim yılında kurulan Rektörlük Çocuk Korosu ( 8- 12 yaş aralığı ) ve Rektörlük Gençlik Korosu'na yeni yetenekleri seçip kadromuza dahil etmek istiyoruz.
Gençlik Koromuz geçtiğimiz yıl Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu ile 18 Mart Çanakkale Şehitleri'ni anmak amacıyla ilki Marmaris Aksa Deniz Üs Komutanlığı'nda, ikincisi Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu'nda olmak üzere iki ayrı konser vermiştir. Gençlik koromuz 46 kişiden oluşmaktadır. 35 kişiden oluşan Çocuk Koromuz, 30 Mayıs 2014'de Aydın Büyükşehir Belediyesi Şükran Güngör Tiyatro Salonu'nda ilk konserini vermiştir.
Bu amaçla  17 Eylül 2014 Çarşamba gününden başlamak üzere 17 Ekim 2014 Cuma gününe kadar devam edecek olan öğrenci yetenek sınavı seçmelerine tüm Aydın halkımızın katılımlarını bekliyoruz.
Öğrencilerimiz, Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Akkaynak yönetiminde Müziksel İşitme Okuma - Yazma ve Solfej Eğitimi, Ses Eğitimi alacaklar ve Türk ve Dünya Müziği koro repertuarının en seçkin örneklerinden oluşan bir repertuar çalışacaklardır. 

Yetenek Sınavı için önceden randevu alınması gerekmektedir. Randevu almak için aşağıda belirtilen telefon numarasının aranması önemle rica olunur.
  
 İletişim: Yrd. Doç. Dr. Özlem AKKAYNAK
Tel:  05308226736
 Sınav Yeri: Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü 2. Kat Kepez Mevkii AYDIN


16.9.2014 15:24:42