ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) Duyurusu

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) için başvurular başlamıştır....

Avustralya Büyükelçiliği Doğrudan Yardım Programı (DAP) için başvurular başlamıştır. 

Avustralya Büyükelçiliği’nin Doğrudan Yardım Programı (DAP), insani zorluklara uzun vadede ve sürdürülebilir bir biçimde yönelmeyi amaçlayan esnek ve küçük hibelerdir (Fon miktari minimum 20.000 Avustralya Doları -maksimum 40.000 Avustralya Dolari).

DAP fonları katılımcı nitelikteki küçük-ölçekli kalkınma projelerini desteklemekte kullanılmaktadır ve yararlananların projelerin tanımlanması, tasarlanması ve yönetimine katılımını sağlamıştır. 2014 yılında için Suriyeli göçmenler, çocuklar ve kadınların işgücüne katılmasını hedefleyen projelere öncelik verilecektir. 

DAP fonları kar amacı gütmeyen kalkınma faaliyetlerinde bulunan kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütlerine, devlet kuruluşlarına ve belediyelere ve kar amacı gütmeyen kalkınma faaliyetleriyle ilgilenen özel sektör kuruluşlarına açıktır.

Projeye hak kazanan faaliyetler genellikle oldukça kısa zaman dilimlerinde ve 18 ayı aşmayacak şekilde uygulanır.

Genel bir kural olarak, aşağıdaki etkinlikler ve girdiler FİNANSE EDİLMEZ: ülke içindeki konferanslar, Avustralya veya yurtdışı çalışma gezileri; Avustralya’da akademik eğitim; personel maaşları, ofis kirası ve kamu hizmetleri (elektrik, su vb) gibi yinelenen nitelikteki harcamalar, yedek parça, bakım ve onarım; önemli bir harcama kalemi oluşturması durumunda danışmanlık giderleri.

Fonlar için başvuran kişi veya gruplar başvuru formu doldurarak aşağıdaki adrese eposta ile ya da yurtiçi posta kanalıyla gönderebilirler.

Elif Barutcuoglu-Wade, 

Avustralya Büyükelçiliği

Uğur Mumcu Cad. No. 88 Gaziosmanpaşa 06700 Ankara

Tel: 0312-459 9504 Faks: 0312-459 9503 ya da 0312-446 4827

E-mail: elif.barutcuoglu-wade@dfat.gov.au

Başvurular yukarıda belirtilen DAP hedefleri ve prensipleri ile uyumu açısından Büyükelçiliğin DAP komitesi tarafından değerlendirilir. Başvuranlar, başvurularının sonucundan yazılı olarak haberdar edilir.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız: http://www.projelervefonlar.com/Default.aspx?TabId=97&artmid=499&articleid=431


5.9.2014