ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

12. Kamu Yönetimi Forumuna (KAYFOR XII) Üniversitemiz Ev Sahipliği Yapıyor

“Değişim” teması etrafında kamu yönetimi alanındaki gelişmelerin tartışılacağı 12. Kamu Yönetimi Forumu, 12-14 Eylül tarihleri arasında Üniversitemizin ev sahipliğinde...

 “Değişim” teması etrafında kamu yönetimi alanındaki gelişmelerin tartışılacağı 12. Kamu Yönetimi Forumu, 12-14 Eylül tarihleri arasında Üniversitemizin ev sahipliğinde Kuşadası’nda gerçekleşecek.
Forumda ülkemizin seçkin üniversitelerinden katılan değerli bilim insanlarının; kamu yönetiminde reform, yerel yönetimler, 6360 sayılı kanun, kamu yönetiminde yeni kurumlar, yönetim teknikleri ve araçları, kamu politikalarında kent ve çevre, siyasal katılım ve temsil, afet yönetimi, yönetsel etik, e-devlet konu başlıkları etrafında bildiri yer alacak.
Kamu yönetimi alanındaki en önemli etkinliklerden biri olan KAYFOR, her yıl farklı bir üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin Kamu Yönetimi Bölümleri tarafından yapılan, belirlenen ana ve alt temalar etrafında kamu yönetimi akademisyenlerini bir araya getiren, kamu yönetimi alanıyla ilgili farklı konuların ele alınarak tartışıldığı bağımsız, bilimsel etkinliktir.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun himayesinde, Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Nazilli İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. F. Neval Genç koordinatörlüğünde, Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteğiyle, Nazilli Belediyesi, Aydın Ticaret Odası, Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan Foruma kamu yönetimi alanıyla ilgili tüm akademisyen, öğrenci ve kamu görevlileri davetlidir.
12. Kamu Yönetimi Forumunadinleyici olarak katılmak ve programla alakalı diğer detaylar için; http://www.kayfor12.org/ web sayfasını ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

27.8.2014