ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz İl İçi ve İl Dışında Lise Öğrencileriyle Buluştu

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin doğru karar verebilmeleri, geleceklerini şekillendirmelerinde yardımcı olmak ve Üniversitemizi ayrıntılı tanıyabilmelerine olanak sağlamak için...

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin doğru karar verebilmeleri, geleceklerini şekillendirmelerinde yardımcı olmak ve Üniversitemizi ayrıntılı tanıyabilmelerine olanak sağlamak için il içi ve il dışında bir dizi çalışma gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda görev alan Birim Personelleri ve Öğrencileri, öğrencilerin Üniversitemiz hakkında merak ettikleri konular hakkında bilgi verdi.

Lise öğrencilerine daha verimli bir gelecek sunmak için başlatılan tanıtım zincirinin ilk halkası Rektörümüz ve Üniversitemiz Öğretim Üyelerinin katılımıyla Aydın Fen Lisesi öğrencileriyle gerçekleşen toplantı oldu. Sohbet havasında geçen toplantıda, öğrenciler keyifli ve bilgi dolu sunumları dinlemenin yanı sıra merak ettikleri soruların cevaplarını buldular.

İlimizdeki Lise Öğrencilerine Işık Olduk

İlimizdeki Üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerini, Üniversitemiz birimleri, kampüs ortamı, sosyal aktiviteleri, öğrenci yaşamı gibi merak edilen konular hakkında bilgilendirmek amacıyla,  okullarda farklı günlerde stantlar kuruldu.

Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Aydın Atatürk Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi, Efeler Anadolu Lisesi, Özel Aydın Doğa Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Özel Yesevi Anadolu Lisesi, Özel Yesevi Fen Lisesi’nde 25 Mart-4 Nisan 2014 ve Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi, Makbule Hasan Uçar Anadolu Öğretmen Lisesi, Şehit Kaya Aldoğan Anadolu Lisesi ve Hasan Fatma Önal Lisesi’nde 14-15 Ocak 2014 tarihlerinde  gerçekleşen çalışmayla yaklaşık 1550 öğrenciye ulaşıldı.

İl Dışındaki Lise Öğrencileriyle Buluşmanın Mutluluğunu Yaşadık

Tanıtım çalışmaları kapsamında; Geleceğin Pusulası Kariyer Günleri Fuarı’nda (Ödemiş) 28 Mart,  Karşıyaka Kariyer Günleri’nde 2-3 Nisan, uzun yıllardır başarıyla gerçekleşen ve çok sayıda öğrenciye ulaşan Kaleiçi Rotary 14. Yüksek Öğretim Tanıtım Günleri ve Eğitim Fuarı’nda 3-4-5 Nisan, Fen Bilimleri Dershanesi Üniversitesi Meslek Tanıtım Günü’nde 20 Nisan 2014 tarihinde stant kuruldu.Standımızı ziyaret eden öğretmen, öğrenci ve velilere, Üniversitemizin akademik imkanlarının yanı sıra öğrenci topluluklarından sosyal imkanlara; kütüphaneden burslara kadar birçok alanda doğru karar verebilmeleri için yardımcı olundu. Fuarlar kapsamında yaklaşık 6000 öğrenciye ulaşılarak öğrencilere Üniversitemizi yakından tanıma fırsatı sunuldu.

Öğrenciler Üniversiteyi Yerinde Görerek Motivasyonlarını Arttırdılar

Üniversiteyi yerinde görmenin öğrencilerin motive olmaları açısından daha yararlı olduğunu düşünen 8 ayrı liseyi ağırladık. Öğretmenleri eşliğinde gelen yaklaşık 300 öğrenciye Üniversitemiz Temsilcisi Mehmet Atik rehberliğinde, Merkez Kampüste yer alan okullarımız ve birimlerimiz tanıtılırken, öğrenciler merak ettikleri konular hakkında bilgi sahibi oldular.

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında yürütmüş olduğumuz tanıtım çalışmalarıyla Üniversiteye hazırlanan gençlere, tercih aşamasında yararlı olmak, kampüs ortamı, akademik ve idari birimler hakkında bilgi vermek ve geleceklerini planlarken onlara ışık tutmayı amaçladık.

Faaliyetler kapsamında, Üniversite hayali kuran gençlere, standımızı ziyaret eden veli, öğretmen ve okul müdürlerine Üniversitemiz tanıtım materyalleri hediye edildi.


10.7.2014