ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın İl Yenilik Platformu Buluşa Giden Yolda İlham Kaynakları Eğitimi Gerçekleştirdi

Aydın İl Yenilik Platformu tarafından EBİLTEM işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Buluşa Giden Yolda İlham Kaynakları Eğitimi 17 Haziran 2014 tarihinde Üniversitemiz Bilgi İşlem Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Aydın İl Yenilik Platformu tarafından EBİLTEM işbirliğiyle gerçekleştirilen  ‘Buluşa Giden Yolda İlham Kaynakları Eğitimi  17 Haziran 2014 tarihinde Üniversitemiz Bilgi İşlem Toplantı Salonunda gerçekleşti.   Etkinliğe; Efeler Belediye Başkanı Yardımcısı Derya Tıkır, Aydın İl Yenilik Platformu paket liderleri ve öğrenciler katılım sağladı.
Program Aydın İl Yenilik Platformu’nun tanıtım filminin izlenmesi ile başladı ve Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisinden Uzman Mustafa Çakır’ın sunumu ile devam etti.
Uzman Mustafa Çakır sunumunda patent araştırmaları, aşamaları ve fikri mülkiyet haklarından bahsetti. Patent verilebilirlik şartları, faydalı model verilebilirlik şartları ve patent araştırmalarına değinerek sunumuna devam etti.

Sunumun ardından katılımcıların görüşleri alındı ve soruları cevaplandırıldı.Aydın  İl Yenilik Platformu  Eğitim ve Farkındalık Yaratma İş Paket Lideri Prof.Dr. Ali Doğan Bozdağ’ın Uzman Mustafa Çakır’a teşekkür belgesi vermesi ve fotoğraf çekimi ile program son buldu.


23.6.2014