ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Geleceğe Atılan Adım Mezuniyet ile Taçlandı

Üniversitemiz 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 10 Haziran 2014 tarihinde Üniversitemiz Kapalı Tribünü'nde gerçekleşti...

Üniversitemiz 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, 10 Haziran 2014 tarihinde Üniversitemiz Kapalı Tribünü'nde gerçekleşti.

Törene, Vali V. Halil Canavar, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutan V. Albay Erol Demirhan, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu,  İl Emniyet Müdür V. Ahmet Günaydın, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu, Prof. Dr. Ali Belge, Prof. Dr. Mustafa Çetin,  birim yöneticileri,  çok sayıda akademisyen, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Sunuculuğunu Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nuri Karasakaloğlu’nun yaptığı tören, Yrd. Doç. Dr. Özlem Akkaynak yönetiminde,Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından  mezun öğrencilerin ‘‘ADÜ Marşı”nın söylenmesiyle  devam etti.  

Sonlandırdığımız Maraton Yeni Başlayacak Olan Hayat Maratonunun Başlangıç Çizgisidir

Mezunlar adına konuşmasını yapan Aydın Sağlık Yüksekokulu birincisi Serap Demir, Bugün ben ve arkadaşlarım üniversite hayatımızı başarıyla tamamlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyor, sevincimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu sonlandırdığınız zor maraton, yeni başlayacak olan hayat maratonunun başlangıç çizgisidir. Çünkü esas mücadele bundan sonra başlayacak. Bizler değişik alanlarda aldığımız eğitimler sayesinde bu maratonu başarıyla bitirmeye kararlıyız.” şeklinde konuşarak eğitim hayatlarında katkıları olan ailelere ve akademisyenlere teşekkür etti. 

Milletimizin ve İnsanlığın Geleceğini Sizler İnşa Edeceksiniz

Üniversitemiz Mezunlar Derneği Başkanı Mustafa Karaca yaptığı konuşmasında, “Sizler buraya sadece birer öğrenci olarak gelmediniz. ailelerinizin,  yakınlarınızın ve ülkenin birer umudu olarak geldiniz. Buradan ayrılırken de aynı umutlarla sizleri gönderiyoruz. İnanıyorum ki buradan almış olduğunuz eğitimle ve kazandığınız değerlerle milletimizin ve insanlığın geleceğini sizler inşa edeceksiniz.” diyerek öğrencilere, hayallerine inanmaları korkmadan ve yılmadan mücadele etmeleri öğüdünde bulundu.

Sevgi ile Yapılan Her İş Hayatta Başarı ve Mutluluk Getirir

Üniversitemizin her geçen gün artan bölümleriyle bölgede insan gücü, bilgi, eğitim, iş ve sosyal hizmetler konusunda örnek ve önemli bir kaynak oluşturduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu öğrencilere, “Sürekli gelişim ve değişim içerisinde olunuz. Bilimin ışığında, değerlerinize sahip çıkarak ilerleyiniz. Sabırlı ve kararlı olunuz. Önce kendinizi, sonra tüm insanlığı seviniz. Sevgi ile yapılan her iş bilmelisiniz ki sürekli başarı ve mutluluk getirir.” sözleriyle seslendi.

Üniversitemizin gelişimiyle ilgili bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, bugün 3 Enstitü, 12 Fakülte, 5 Yüksekokul, 17 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuarı, 19 Uygulama ve Araştırma Merkeziyle Aydın Merkez ve ilçelerde eğitim-öğretim veren bir yükseköğretim kurumu olduğumuzu, ayrıca önümüzdeki dönem 4 yeni fakülte daha yapılandırılacağını bunların; Kuşadası Denizcilik Fakültesi, Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Nazilli Güzel Sanatlar Fakültesi ve Aydın İslami Bilimler Fakültesi.  Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi olduğunu belirtti.

Üniversitemiz Son Yıllarda Çok Hızlı Bir Gelişme Kaydetti

Üniversitemizin son yıllarda önemli bir atak yaparak, ülke ve uluslararası arenada adından sıkça söz ettirmeye başladığını vurgulayan Vali V. Halil Canavar, “Gerçekten üniversitemiz son yıllarda çok hızlı bir gelişme kaydetti. Bunu gerek Aydın içinde bulunan, gerekse Aydın dışında bulunan insanlar çok rahatlıkla gözlemleyebiliyorlar. Artık sadece Aydın’da ses getiren işlere değil çeşitli ulusal ve uluslararası projelerde adından söz ettiren, yabancı öğrencileri bulunan bir üniversiteye sahip olmaktan dolayı inanılmaz derecede gururluyuz. Umarım bu akademik kadrosu ve bu potansiyeli ile üniversitemiz gelecekte Aydın’ımıza ve ülkemize daha nice güzel hizmetleri sunacaktır.” ifadelerine yer verdiğini konuşmasına, “Sevgili öğrenciler siz de buradan mezun olduktan sonra almış olduğunuz becerilerle, meslek sahibi olacak ve gerek toplumumuz gerekse devletimize çok güzel katkılar sunacak ve devralmış olduğunuz bayrağı en iyi bir şekilde dalgalandıracaksınız.” sözleriyle son verdi.

Konuşmaların ardından Vali V. Halil Canavar, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutan V. Albay Erol Demirhan, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve birim yöneticileri tarafından okullarında birinci olan öğrencilere mezuniyet belgeleri ve plaketleri verildi. 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Belge’nin Üniversite Andı’nı mezun öğrencilere okutması ve keplerin atılmasıyla tören sona erdi.

Mezun öğrencilerimizi tebrik eder, hayat boyu başarılar dileriz.

Mezuniyet Törenini İzlemek İçin Tıklayınız

 

 

 


13.6.2014