ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Köşk MYO Atilla Koç Yerleşkesi Açıldı

Üniversitemiz Köşk MYO Atilla Koç Yerleşkesi 4 Haziran 2014 tarihinde yerleşke bahçesinde düzenlenen törenle açıldı...

Üniversitemiz Köşk MYO Atilla Koç Yerleşkesi 4 Haziran 2014 tarihinde yerleşke bahçesinde düzenlenen törenle açıldı.

Törene, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç, Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Salih Karataş, Üniversitemiz Rektörü Prof Dr. Mustafa Birincioğlu, Köşk Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Halk oyunları gösterileriyle başlayan yerleşkenin açılış töreninde konuşan Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, yerleşke içerisindeki binanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, uzun yıllardır Köşk’ün hayalini kurduğu üniversiteyi Köşk’e kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Köşk i
çin bir hayal olan yüksekokulun hayırsever katkılarıyla kurulduğunu ifade eden Kılınç, hedeflerinin yerleşkede eğitim gören öğrenci sayısının 2 Bin 500’lere ulaşması olduğunu belirtti.

Açılan yerleşkedeki meslek yüksekokulu hakkında bilgi veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, 2013-2014 Akademik Yılında Yerel Yönetimler Programında 67, Gıda Kontrol Ve Analiz Programında 39 öğrenci olmak üzere toplam 109 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi. Atilla Koç yerleşkesinin toplam alanının 10 bin 760 metrekare olduğunu ve bunun 4 bin metre karelik bölümünün kapalı olduğunu ifade eden Birincioğlu, “Okulumuzda idareci odaları, öğretim görevlileri odaları olmak üzere toplam 17 oda, 1 adet konferans salonu, 6 adet anfi, 12 adet sınıf, 1 adet bilgisayar laboratuarı , 2 adet gıda laboratuarı bulunuyor. Okulumuz bünyesinde Gıda İşleme, Yönetim ve Organizasyon, Finans-Bankacılık ve Sigortacılık ve Dış Ticaret bölümü olmak üzere 4 bölüm bulunuyor. Önümüzdeki akademik yılda okulumuza 400 öğrenci daha alarak Köşk’teki öğrenci sayısını 500’e çıkacağız.” dedi.

Köşk’e meslek yüksekokulu kurulması için başlatılan çalışmalara önayak olan Atilla Koç, eğitimin önemini dikkat çektiği konuşmasını, “
Siyaset ile iktidara kolay gelirsiniz, kolay gidersiniz, iktisat ile iktidara zor gelirsiniz zor gidersiniz. Ama ilimle belki bizim gibi 3 bin yıl beklersiniz fakat geldiğiniz de gitmezsiniz. İlimi Çin’de bile aramamız gerektiğinin farkındayım.” şeklinde tamamladı.

Aydın Valisi Erol Ayyıldız konuşmasında, “Bugün geleceğimizin teminatı gençlerimize, ilim ve irfanın yuvası Atilla Koç Yerleşkesi’nin açılışını gerçekleştirmenin sevinci ve gururunu yaşıyoruz. Değişim ve gelişimin hayatın her alanında uygulandığı, bilginin her gün yenilendiği ve yeni mesleklerin ortaya çıktığı günümüzde millet olarak var olabilmemizin koşulu bilimdir. Üniversitemizin sayıları artan yüksekokulları da bunun göstergesi.” dedi

Törende konuşmaların ardından yerleşke içerisindeki meslek yüksek okulunun yapımında emeği geçen Vali Erol Ayyıldız’a, Rektörümüz Prof. Dr.  Mustafa Birincioğlu’na, Atilla Koç’a, İlçe Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’e, ilçe belediye başkanı Rıfat Kadri Kılınç’a, İl Genel Meclisi’nin Başkanı Hayri Güleç’e teşekkür plaketleri verildi.

Törene katılan protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesinin Ardından Meslek Yüksek Okulu binasını gezen protokol üyeleri öğretim üyelerinden bilgiler aldı.

Yerleşkenin açılış töreni okul bahçesinde verilen yemek ile son buldu.

Mezuniyet Törenini İzlemek İçin Tıklayınız

 


9.6.2014