ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Sporda 2013-2014 Sezonu’nu Başarıyla Geçirerek Yüzleri Güldürdü

Üniversitemiz Basket, Futbol ve Speedminton Takımları, 2013-2014 Eğitim-Öğretim Dönemi içinde katıldıkları spor müsabakalarında kazandıkları başarılarla...

Üniversitemiz Badminton, Güreş, Basket, Futbol ve Speedminton Takımları, 2013-2014 Eğitim-Öğretim Dönemi içinde katıldıkları spor müsabakalarında kazandıkları başarılarla Üniversitemiz gururlandı.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 23-27 Mart 2014 tarihleri arasında Kemer Limak Limra Otel’de düzenlenen Badminton Şampiyonası’na Üniversitemiz BESYO Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Reşat Kartal’ın idareciliğinde ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ulukan’ın antrenörlüğünde katılan Badminton takımımız yenilgisiz şampiyon olarak çok büyük bir başarı elde etti.

A gurubunda karşılaştığı Kırıkkale Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’ni üstün bir oyundan sonra yenerek final gurubuna kalmaya başaran takımımız, final gurubunda Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, 100. Yıl Üniversitesi gibi güçlü rakiplerini yenerek şampiyon oldu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 16-20 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılan Türkiye Güreş Şampiyonası’na, Üniversitemiz BESYO Öğretimiz Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir’in antrenörlüğünde katılan güreşçilerimiz, grekoromen stilde Türkiye 3.’sü, serbest stilde Türkiye 7.’si olarak büyük bir başarıya imza attı.

Son derece zorlu geçen mücadeleler sonrasında şu sonuçları elde ettiler:

Grekoromen Stil

80 kg Önder AKTAŞ Türkiye 1.si

130 kg İsmail BALABAN Türkiye 1.si

66 kg Sedat UÇAR Türkiye 3.si

69 kg Murat ALDAM Türkiye 3.si

75 kg İsmail Samet YAMAN Türkiye 5.si

Serbest Stil

57 kg Ahmet PEKER Türkiye 1.si

98 kg Fatih YAŞARLI Türkiye 1.si

74 kg Mustafa TÜRKKAYA Türkiye 3.sü

Üniversitemiz Erkek Futbol Takımı, 2013-2014 Eğitim-Öğretim Döneminde Üniversitelerarası Futbol Ligi Ege Bölge Şampiyonluğu’nu, 26-

Teknik Sorumluluğunu BESYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Reşat Kartal, Antrenörlüklerini ise Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ulukan, Öğr. Gör.Necmettin Parlak ve Okutman Hüseyin Büyükçoban’ın yürüttüğü  müsabakalarda Üniversitemiz Futbol Takımı; Uşak Üniversitesi,   Afyon Kocatepe Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi’ni yenerek  finale kaldı. Finalde ise Dokuz Eylül Üniversitesi’ni 3-0 yenerek şampiyonluğu elde etti.

Üniversitemiz Basketbol Takımı 17-22 Aralık 2013 tarihinde düzenlenen Basketbol 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda 1. olarak turnuvayı tamamladı.

 Basket Takımları Antrenörü Yrd. Doç. Dr. Çağatay Dereceli’nin düzenli olarak yaptığı antrenmanlarla turnuvaya hazırlanan Basket Takımımız, Üniversitemizi en iyi şekilde temsil ederek, şampiyon olmuş ve önümüzdeki yıldan itibaren basketbol 1. liginde mücadele etmeye hak kazanmıştır.

 Üniversitemizin birçok bölümünden ve BESYO öğrencilerinden oluşan basket takımımız,  sergiledikleri üst düzey performansla bu başarıyı hak ettiler.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun 2014 yılı faaliyet programında yer alan, 24-26 Nisan tarihleri arasında Mersin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, Üniversitelerarası Speedminton Şampiyonası’nda, Speedminton takımımız 2. oldu.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretim Üyelerimizden Yrd. Doç. Dr. Halil Tanır’ın antrenörlüğünde şampiyonaya katılan takımımız, Atılım Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi’nin de yer aldığı gruptan 1. olarak çıkmayı başardı.

Yarı finalde üstün bir oyundan sonra Gaziantep Üniversitesi’ni yenen takımımız, Selçuk Üniversitesi ile son derece çekişmeli geçen bir finalin ardından ilk kez katıldığı şampiyonada 2.’liği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Üniversitemiz spor takımlarını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

30 Kasım 2013 tarihinde İzmir  Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yapılan müsabakalar sonunda kazanarak, Üniversitelerarası Futbol 1.Lige yükseldi.
6.6.2014