ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz ve Aydın İl Yenilik Platformunun Katıldığı Türkiye İnovasyon Haftası 2014, Geleceğin Fikirlerini Ağırladı

Üniversitemiz ve Aydın İl Yenilik Platformu, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ege İhracatçı Birlikleri işbirliğinde 29-30 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Swıssotel Büyük Efes’te gerçekleştirilen...

Üniversitemiz ve Aydın İl Yenilik Platformu,  Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ege İhracatçı Birlikleri işbirliğinde 29-30 Mayıs 2014 tarihlerinde

İzmir Swıssotel Büyük Efes’te gerçekleştirilen, "Değişimi Gerçekleştirmek, Geleceği Tasarlamaktır" vizyonuna sahip Türkiye İnovasyon Haftası İzmir 2014 etkinliğine katıldı.

Ekonomi Bakanı  Nihat Zeybekci, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı  Aziz Kocaoğlu, TİM Başkanı  Mehmet Büyükekşi ve EİB Koor. Bşk. ve İnovasyon Komite Üyesi  Sabri Ünlütürk’ün açılış konuşmalarıyla başlayan etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Belge katılarak stantları ziyaret ettiler.

‘Türkiye İnovasyonla Geleceğe Koşuyor’ sloganıyla yola çıkan etkinlikte yer alan Üniversitemiz ve Aydın İlinin sahip olduğu ekonomik, sosyal, kültürel ve tarihi değerleri ve birikimleri, ulusal ve uluslararası rekabet gücünü arttıracak şekilde, AR-GE ve yenilik kapasitesini kullanarak ekonomik ve sosyal faydaya ulaşma amacında olan İl Yenilik Platformu; ilimiz, üniversitemiz ve platformu tanıttılar. Ayrıca, yürütülen çalışma ve projeler hakkında bilgi veren Üniversitemiz ve İl Yenilik Platformu’na katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Mucit Bilim İnsanı Tıp Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ, patent çalışmalarını fuar süresince sunarak büyük ilgi gördü.

Ar-Ge Merkezleri, Teknoparklar, Bilim Merkezlerinin inovatif çalışmalarını tanıttıkları etkinlikte, Üniversitemiz öğretim üyeleri ve öğrencileri de bulunarak hem stantlardan bilgi aldılar hem de modada, tasarımda, iş dünyasında inovatif çalışmalarıyla zirveye çıkmış birçok ismin deneyimlerini dinleme olanağı bularak,  inovatif çalışmaları inceleme fırsatı yakaladılar.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek için organize edilen etkinlik, dünyada ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini bir araya getirerek; inovasyon odaklı çalışmalara ev sahipliği yaptı.

Etkinliğe, Ege Bölgesi’nde bulunan sanayici, ihracatçı, üst düzey şirketlerin yöneticileri, üniversite ve lise öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.


3.6.2014