ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın İl Yenilik Platformu “İş Modellemesi-Business Canvas Model Eğitimi” Gerçekleştirdi

Aydın İl Yenilik Platformu ve EBİLTEM işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘İş Modellemesi-Business Canvas Model Eğitimi’ 27 Mayıs 2014 tarihinde...

Aydın İl Yenilik Platformu ve EBİLTEM işbirliğiyle gerçekleştirilen  ‘İş Modellemesi-Business Canvas Model Eğitimi’   27 Mayıs 2014 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.   

Etkinliğe; Vali Yardımcısı Abdullah Aslan, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ali Belge, öğretim üyeleri, Aydın İl Yenilik Platformu yönetim birimi üyeleri, paket liderleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program, Aydın İl Yenilik Platformu’nun tanıtım filminin izlenmesi ile başladı. Vali Yardımcısı Abdullah Aslan’ın İş Modellemesi ile ilgili verdiği kısa bilgilerin ardından Ege Üniversitesi EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisinden Uzman Semih Erden sunumuna başladı.

Uzm. Semih Erden gerçekleştirdiği sunumunda son dönemlerde karşımıza sıklıkla çıkan kavramlardan “girişimcilik” üzerinde durdu. EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisinde lisanslama, girişimcilik ve işin teknik kısımlarıyla ilgilendiğinden bahsederek lisanslama ve ticaretleşmede akademisyenlerin  IP haklarına değindi.

Sunumun ardından katılımcıların görüşleri alındı ve soruları cevaplandırıldı.  Vali Yardımcısı Abdullah Aslan’ın Uzman Semih Erden’e teşekkür belgesi vermesi ve fotoğraf çekimi ile program son buldu.30.5.2014