ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

İnovasyon Haftası İzmir 2014’te, Üniversitemiz ve Aydın İl Yenilik Platformu Yer Alacak

Üniversitemiz ve Aydın İl Yenilik Platformu 29-30 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Swıssotel Büyük Efes’te gerçekleştirilecek olan, "Değişimi Gerçekleştirmek, Geleceği Tasarlamaktır" vizyonuna sahip...

Üniversitemiz ve Aydın İl Yenilik Platformu 29-30 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Swıssotel Büyük Efes’te gerçekleştirilecek olan, "Değişimi Gerçekleştirmek, Geleceği Tasarlamaktır" vizyonuna sahip Türkiye İnovasyon Haftası İzmir 2014 etkinliğine katılacak.

‘Türkiye İnovasyonla Geleceğe Koşuyor’ sloganıyla yola çıkan etkinlikte yer alacak olan Üniversitemiz ve Aydın İl Yenilik Platformu; ilimiz, üniversitemiz ve platformu tanıtmanın yanı sıra yürütülen çalışma ve projeler hakkında da bilgi verecekler.

İnovasyonla alakalı birçok çalışmanın içinde yer alan Üniversitemiz toplam üç patenti ile Devlet Üniversiteleri içinde birinci, tüm üniversiteler arasında ise dördüncü sırada yer almakta. Bu patentlerin yaratıcılarından Mucit Bilim İnsanı Tıp Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ da çalışmalarıyla Türkiye İnovasyon Haftası’na katılacak.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek için organize edilen etkinlik, dünyada ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini bir araya getirerek; inovasyon odaklı çalışmalara ev sahipliği yapacak.

Online Başvuru İçin Tıklayınız

 


23.5.2014