ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Adnan Menderes Üniversitesi Markası Yayılıyor

Üniversitemiz Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, kazandıkları başarı hakkında bilgilerin verildiği basın toplantısı, 20 Mayıs 2014 tarihinde Rektörlük Senato Odası’nda düzenlendi...

Üniversitemiz Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, kazandıkları başarı hakkında bilgilerin verildiği basın toplantısı, 20 Mayıs 2014 tarihinde Rektörlük Senato Odası’nda düzenlendi.

Üniversitemiz Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksekokulu öğrencileri 16-18 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen, Koç-Fest Türkiye Üniversiteler Atletizm Pist Yarışmalarında, bayan ve erkek takımlarında 83 takım arasında en yüksek puanı alarak şampiyon oldu.

Sporcular, Yrd. Doç. Dr. Ali Güreş ve Öğretim Görevlisi Şaheser Güneş ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nu ziyaret ederek kupalarını takdim ettiler.  Birincioğlu, öğrencileri kutladı ve başarılarının devamını diledi.

Bu yıl 11.’si Kayseri’de yapılan Türkiye Koç-Fest Üniversite Spor Oyunları’nın final müsabakalarında,150 üniversiteden 5 bin sporcunun 8 ayrı branşta verdiği mücadelede Üniversitemiz Atletizm Takımı göz doldurdu.

Bayanlarda 36, erkeklerde 47 üniversitenin katıldığı Atletizm Pist yarışlarında Üniversitemiz bayan takımı 572 puan ile birinci olurken, erkeklerde 727 puanla birinciliği elde ettiler.

Üniversite öğrencilerinin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Üniversitemizde yeni yapılan tesislerle öğrencilerin her branşta daha rahat ve daha iyi olanaklarla spor yapabileceğini belirtti. Sporculara gıpta ile baktığını belirten Birincioğlu, “Sizler yeter ki başarı elde edin. Bizler her türlü imkanı sizlere sunarız. Spor yapmak ayrı bir maharet ister. Bu nedenle sporcuların sporu bir yaşam şekli haline getirmesi ve aynı zamanda başarı için zeki olması gerek. Sizleri bu meziyetlerinizden dolayı ayrıca tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Öğrencilere, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu tarafından, şampiyonluğun anısına müsabakaya çıktıkları okulun eşofman takımları hediye edildi.


21.5.2014