ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Öğrenciler, Hem Öğreniyorlar Hem Üretiyorlar

Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu, 2000 yılından beri yörenin ekonomik ve kültürel zenginliklerini bilimle buluşturuyor...

Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu, 2000 yılından beri yörenin ekonomik ve kültürel zenginliklerini bilimle buluşturuyor.

Karacasu Memnune İnci Yüksekokulumuz şu an; 12 program, 1081 öğrenci, 16 kadrolu öğretim elemanı, 16’ya yakın sözleşmeli öğretim görevlisinden oluşan genç ve dinamik kadrosu ile yoluna kararlı bir şekilde devam etmekte.

Üniversitemiz Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu’nun en önemli özelliği yörenin ekonomik, kültürel tarihi zenginlikleri ve gelenekleri ile örtüşen ön lisans programlarını içinde barındırmasıdır. Yüksekokulumuz, bulunduğu yörenin zenginliklerini bilimle buluşturmanın yanı sıra, çok önemli bir misyonu da üstlenmektedir unutulup giden, ‘Nerede o zanaatlar, el sanatları, el emekleri!’ dediğimiz değerlerimizi gençlerimizle buluşturmaktadır. Bu sayede tarihi mirası geleceğe taşımaktadır. Bilimsel yöntemler geliştirerek, mevcut olana yeni değer katmak da, Yüksekokulumuzun bu yöreye olan önemli katkısıdır. 

Mart 2014’ten itibaren Deri Programı, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Programı, Mimari Dekoratif Sanatlar Programı ve Mimari Restorasyon Programı öğrencilerinin yaptıkları ürünler http://www.akademik.adu.edu.tr/myo/karacasu/default.asp adresi üzerinden satışa sunulmuştur.

Yüksekokulumuz, öğrenci ve öğretim üyelerinin yaptıkları ürünler daha çok kişiye ulaşma ve beğenilerine sunulma amacıyla, Rektörlük Binası Giriş Katı’nda bulunan teşhir dolaplarında sergilenmektedir.


16.5.2014