ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Anneler Gününe Özel Tatlı Kutlama

Üniversitemiz Söke ve Davutlar MYO Aşçılık Programları, Söke Novada Outlet ve BSM Gıda ile ortaklaşa düzenlenen Anneler Günü etkinliğinde; anneler ve profesyonel pasta şeflerini...

Üniversitemiz Söke ve Davutlar MYO Aşçılık Programları, Söke Novada Outlet ve BSM Gıda ile ortaklaşa düzenlenen Anneler Günü etkinliğinde; anneler ve profesyonel pasta şeflerini Novada Outlet'te buluşturdu.

11 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşen etkinlikte, "Sevgini Dile Getir, Pastayla Anneni Sevindir" sloganıyla 2 kategoriden oluşan pasta yapma yarışması düzenlendi. Jüri başkanlığını Türkiye Aşçılar Milli Takım Direktörü öğretim görevlimiz Emrah Köksal Sezgin'in yaptığı yarışmada ilk kategoride amatör bayanlar yarıştı. İkinci kategori de ise bölgede bulunan 5 yıldızlı otellerin pasta şefleri ter döktü. Her iki kategoride de birinci olanlara 500 TL, ikinci olanlara 300 TL, üçüncü olanlara ise 200 TL para ödülü dağıtıldı.

Öğretim Görevlimiz Emrah Köksal Sezgin yaptığı konuşmada; "Bizler bölgemizde yapılacak her türlü sosyal etkinlikte elimizden geldiğince yer alıp bir katma değer oluşturmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz ile sektör ve yerel halkı entegre bir şekilde bir araya getirerek ortak projelere imza atmak istiyoruz. Bu tür etkinliklerimiz artarak devam edecek." dedi.


13.5.2014