ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Aydın’ın Ürologları Olgularını Hem Paylaşıyor Hem Tartışıyor

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nın düzenlediği ‘Aydın’ın Ürologları Olgularını Tartışıyor’ toplantılarının ikincisi 5 Mayıs 2014 tarihinde...

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nın düzenlediği ‘Aydın’ın Ürologları Olgularını Tartışıyor’ toplantılarının ikincisi 5 Mayıs 2014 tarihinde, Abdi İbrahim İlaç San. Ve Tic. A.Ş.’nin destekleri ile Anemon otelde gerçekleştirildi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ve Üroloji Anabilim Dalı’nın birlikte düzenlediği ve yöneticiliğini Prof. Dr. Hasan Yüksel ve Prof. Dr. Haluk Erol’un yaptığı toplantıda bu ay, inkontinans (idrar kaçırma) ve pelvik organ prolapsus (organ sarkması) konuları ele alındı.

Davetli konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji AD’ndan Prof. Dr. Rahmi Onur, deneyimlerini Aydın’ın ürolog ve jinekologları ile paylaştı. Toplantı öncesinde, gün boyunca Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde konuyla ilgili çeşitli ameliyatlar yapılırken, toplantı sonrasında da tüm katılımcılar akşam yemeğinde buluşarak etkinliğin sosyal boyutunu pekiştirme fırsatı buldular.

Bir önceki ay, Astellas Pharma İlaç Tic ve San. A.Ş’nin desteği ile düzenlenen ‘Aydın’ın Ürologları Prostat Kanseri Olgularını Tartışıyor’ toplantısına sadece Ürolog hekimler davet edilmişken, bu ay Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı hekimler de toplantıya iştirak ettiler. Her iki toplantı için de ek koltuk temin edilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Erol, “Üniversitemizin çatısı altında, meslektaşlarımız ve sanayinin desteği ile gerçekleşen bu toplantılar, gerek eğitim gerekse kurumlar arası işbirliği açısından çok değerli katkılar sağlamakta. Bunu yaşadıkça, bu dayanışmanın devamı için daha büyük bir heyecan duyuyor ve cesaret alıyoruz.” yorumunu yaptı.

 


12.5.2014