ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde ARGE Çalışmalarına Yönelik Protokol İmzalanıyor

Avrupa ve Türkiye’nin en büyük deniz balığı üreticisi Kılıç Deniz Ürünleri İth. İhr. Tic. A.Ş. firması ile Üniversitemiz Ziraat Fakültesi, Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Deniz Çoban’ın...

Avrupa ve Türkiye’nin en büyük deniz balığı üreticisi Kılıç Deniz Ürünleri İth. İhr. Tic. A.Ş. firması ile Üniversitemiz Ziraat Fakültesi, Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Deniz Çoban’ın Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında yapmış olduğu danışmanlığa istinaden hazırlanan protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Kılıç Deniz Ürünlerinin Üretimden Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Bozan’ın katılımıyla 6 Mayıs 2014 tarihinde saat 14.30’da Üniversitemiz Rektörlük Senato Salonu’nda imzalanacaktır.

Bu sözleşme kapsamında yaklaşık değeri 300.000 TL’yi bulacak olan “İç Su Balıkları Araştırma ve Uygulama Birimi” hem öğrenci uygulamalarında kullanılması hem de bilimsel faaliyetlerin geliştirilmesi amacıyla Kılıç Deniz Ürünleri tarafından kurulacaktır. Kurulan bu tesiste başta alternatif iç su balıkları üretimi olmak üzere yeni üretim sistemleri ve alternatif enerji kaynaklarının su ürünlerinde kullanımı araştırılacaktır.


2.5.2014