ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Sanat Tarihi Bölümü Öğrencileri Güneydoğu’da

Üniversitemiz Fen- Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Şahin sorumluluğunda, 21-29 Nisan 2014 tarihleri arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun önemli tarihi yerlerini incelediler...

Üniversitemiz Fen- Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencileri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Şahin sorumluluğunda, 21-29 Nisan 2014 tarihleri arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun önemli tarihi yerlerini incelediler.

Gezi, öğrencilerimizin kendi imkanları yanı sıra, Üniversitemiz ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın destekleri ile gerçekleşti. Eski Malatya- Harput- Diyarbakır- Silvan- Malabadi Köprüsü, Hasankeyf- Bitlis- Ahlat- Siirt- Midyat- Mardin ve Şanlı Urfa’da bulunan tarihi eserler yerinde görüldü.

 Bölgenin zengin kültürel özelliklerinin yanı sıra yöre insanlarının sıcakkanlı ve yardımseverlikleri ile gezi daha büyük anlam kazandı. Kentsel yapısını koruyan Diyarbakır, Mardin, Harran yanı sıra sular altında kalacak olan Hasankeyf, kümbetler kenti Ahlat,  Peygamberler şehri Urfa aynı zamanda turizm boyutlarıyla da bölgede önde gelen yerlerdendi. Yapılan kültürel çalışmalar bölgenin gelişmesine daha fazla katkı sağlayacak.


30.4.2014