ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Zooloji Müzesi TRT Ekranlarında

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü bünyesindeki Zooloji Müzesi, 10 Nisan 2014 tarihinde TRT Haber Kanalı’nda canlı olarak yayınlanan “TRT Haber Gündem Programı”na...

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü bünyesindeki Zooloji Müzesi, 10 Nisan 2014 tarihinde TRT Haber Kanalı’nda canlı olarak yayınlanan “TRT Haber Gündem Programı”na konu oldu.

Türkiye’nin değişik yerlerinden toplanmış çok sayıda sürüngen türünün sergilendiği Zooloji Müzesi’nden canlı olarak yayınlanan programın yanı sıra TRT 1 Haberlerinde de yayınlanacak olan görüntülerde, Muhabir Yusuf Eser’in sorularını yanıtlayan Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtuluş Olgun sürüngen türlerini ve özelliklerini izleyicilerle paylaştı.

Müzeden görüntülere de yer verilen yayında, Prof. Dr. Kurtuluş Olgun müzenin bilimsel çalışmalara katkısının yanı sıra  lisans öğrencilerinin kullanımına da açık olduğunu vurguladı. Olgun, Türkiye’de 168 sürüngen ve kurbağa türü olduğunu, müzede Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden toplanmış 150 türün sergilendiğini belirtti.

Sürüngenler hakkında yanlış bilinen veya bilinmeyenlerin cevaplarının bulunduğu, Üniversitemiz Zooloji Müzesi ziyaretçilerini bekliyor.

Üniversitemiz Zooloji Müzesi'ni TRT Ekranlarında İzlemek İçin Tıklayınız


11.4.2014