ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

ADÜ Gençlik Korosu İlk Konserini Veriyor

Rektörlüğün destek ve onayıyla 26 Şubat 2014 tarihinden itibaren çalışmalarına başlayan Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Gençlik Korosu’nun, ilk konseri...

Rektörlüğün destek ve onayıyla 26 Şubat 2014 tarihinden itibaren çalışmalarına başlayan Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Gençlik Korosu’nun, ilk konseri, 18 Mart 2014 tarihinde ''18 Mart Çanakkale Zaferi ve TSK Şehitlerini Anma Konseri'' olacak.  Koromuz konserini,  Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu ile birlikte 18 Mart 2014 saat 10:00'da  Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda, 19 Mart 2014 Çarşamba günü saat 19.30’da Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Rektörlük Güzel Sanatlar Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Akkaynak tarafından 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında proje olarak oluşturulan, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük Gençlik Korosu, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı lisans öğrencilerinden olmak üzere toplam 46 kişiden oluşmaktadır.

Koro her yıl farklı fakültede öğrenim gören yetenekli öğrencilerimizin seçilip, koroya kazandırılmasıyla her geçen yıl biraz daha büyüyecek ve müziğin birleştirici etkisi ve evrenselliği ile çevresini aydınlatmaya devam edecektir. Koro kurucusu ve koroyu yöneten Rektörlük Güzel sanatlar Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Akkaynak'tır.

 


17.3.2014