ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Tıp Bayramında Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ek Binası Öğretim Üyeleri Odaları Kura Çekimi Gerçekleşti

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği, 14 Mart Tıp Bayramı, Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı...

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği, 14 Mart Tıp Bayramı, Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Törene; İlimiz Garnizon Komutanı V. J.Kur. Albay Cahit Hakan Öztürk Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Şefika Çoban, Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç Dr. Mustafa Oğurlu, Aydın Tabip Odası Başkanı Eralp Atay, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Çetin, Genel Sekreterimiz Yrd. Doç. Dr. S. Fatih Kurşunlu,  Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri, Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, doktorlar, sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğrencisi Melda Dibek, öğrencileri temsilen yaptığı konuşmasında; tıp bayramının çıkış noktasına, sağlık sorunları ve bu sorunlar için geliştiren çözüm önerilerine değindi.

Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Eralp Atay konuşmasında; sağlık sisteminin sorunlarına değinerek değiştirilmesi gereken hususlar üzerinde durdu.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, konuşmasında; üniversitelerin hem eğitim, hem üretim, hem de araştırma sahalarında fedakarca hizmet verdiklerini belirterek tarihi gelişim içerisinde sağlık sistemini değerlendirdi.

Biz Geleceğe Umutla Bakmak Zorundayız

Birincioğlu, “Türkiye’nin sağlık hizmetlerinin çok önemli bir kısmı iyi yetiştirilmiş sağlık çalışanlarının fedakarlıklarıyla yürümektedir. Bütün motivasyonsuzluklara rağmen yine de umutsuz olmak hekime yaraşmayan bir tavırdır. Biz geleceğe umutla bakmak zorundayız. 10 yıl önce bugüne göre biraz daha zayıftık. Bugün ise öğretim elemanından tutun binalarımıza, hastanemize kadar bütün olanaklara sahibiz. Aydın’da koskocaman bir üniversite yükselmekte. Bu yapılanlar benim geleceğe umutla bakmamı sağlamakta. İnsanların sağlıklarına kavuşabilmeleri için hekimlerin ve sağlık çalışanlarının göstermiş oldukları büyük emeklere karşılık değerli sağlık camiasının 14 Mart Tıp bayramını canı gönülden kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Üniversitemiz Söke Meslek Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği ABD Öğretim Görevlisi Emrah Köksal Sezgin ve öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanan kokteyl ile tören sona erdi.

Törenin ardından gerçekleşen, Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ek Binası öğretim üyeleri odaları kura çekimi; kura çekim sırası, ana bilim ve bilim dalı odalarının belirlenme kurası ve oda dağılım başlangıç kurası olmak üzere üç aşamada yapıldı.

Keyifle geçen kura çekimi, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun “Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ek Binası odaları kura çekiminin, öğretim üyelerimiz için Tıp Bayramı hediyesi olmasını diliyorum.” sözleriyle sona erdi.

Kura Çekimini İzlemek İçin Tıklayınız

 


17.3.2014