ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkiye’nin En Gözde Lisesinin Öğrencileriyle Buluştuk

Aydın Fen Lisesi öğrencilerine üniversite tercihlerinde yararlı olabilmek ve Üniversitemizi tanıtmak amacıyla 11-12-13 Mart 2014 tarihlerinde tanıtım amaçlı...

Aydın Fen Lisesi öğrencilerine üniversite tercihlerinde yararlı olabilmek ve Üniversitemizi tanıtmak amacıyla 11-12-13 Mart 2014 tarihlerinde tanıtım amaçlı sohbet havasında toplantılar düzenlendi.

Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Yunus Çengel 11 Mart Salı günü gerçekleştirdiği, “Mühendisliğin Dünü, Bugünü ve Yarını” adlı sunumunda ‘Mühendis Nedir ?’ ‘Mühendis Ne Yapar ?’ sorularını cevaplandırdı.

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi PDR Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nermin Koruklu ve üç öğrencisi ‘Sınav stresi’ konulu sunumları ile 12 Mart Çarşamba günü fen lisesi öğrencileriyle buluşarak, öğrencilere sınava hazırlık sürecinde izleyebilecekleri yollar hakkında fikir verdiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, 13 Mart Perşembe günü tıp bilimi hakkında öğrencilerin merak ettiklerini cevaplandırdığı konuşmasında, öğrencilerin kendilerini tanımalarının ve tanıma yolunda çaba sarf etmelerinin önlerindeki hayatı şekillendireceğini belirtti.

Birincioğlu, “Ne olursanız olun, mesleğinizi iyi yapın. Bu size mutluluk getirecektir. Siz sadece kalbinizin sesini dinleyin.” dedi ve öğrencilere  “Benden ne olur ?”  “Ne yaparsam mutlu olurum ?”  “Ben nasıl bir meslek seçersem mutlu olurum ?” sorularını kendilerine sormaları öğüdünde bulundu.

Üniversitemiz tanıtım materyalleri yaklaşık 100, 11 ve 12. sınıf öğrencisine hediye edilirken öğrenciler, Üniversitemiz birimleri, kampüs ortamı, sosyal aktiviteleri ve öğrenci yaşamı gibi merak ettikleri konular hakkında fikir sahibi olurken, etkinlikten büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

 


14.3.2014