ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Sosyal Bilimler Enstitüsü Mezunları Keplerini Attı

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Mezuniyet Töreni, 12 Şubat 2014 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleştirildi...

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Mezuniyet Töreni, 12 Şubat 2014 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsünün ilk defa gerçekleştirdiği Mezuniyet Töreninde, Vali adına Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu, Prof. Dr. Ali Belge, Prof. Dr. Mustafa Çetin, Enstitü Müdürü Doç. Dr. Fatma Neval Genç, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, yardımcıları, tez danışmanları ve öğrenciler hazır bulundular.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aziz şehitlerimiz ve Türk bilim dünyasına emeği geçenlerin anısına bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, misafirler Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İrade Abbosova ve Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı Öğretim Elemanı Dr. Serkan Şeker’in müzik dinletiyle keyifli vakit geçirdiler.

Mezuniyet Yaşam Boyu Öğrenmede Küçük Bir Aradır

Törenin açılış konuşmasını yapan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Fatma Neval Genç, mezun olan 150 öğrenciyi uğurlarken büyük bir gurur ve onur içerisinde olduklarını belirtti.

Genç, “Mezuniyet yaşam boyu öğrenme sürecinde sadece küçük bir aradır ve yine biliyoruz ki her son bir başlangıçtır. Buradaki eğitim sürecinizde teknik bir bilgi yığını olmasının ötesinde, temelinde bilimsel teorik bir zemin olan aynı zamanda analitik yetenekleri gelişmiş, entelektüel bilinç düzeyi yükselmiş bireyler olarak sizi mezun ettiğimizi umuyorum.” şeklinde konuştu.

Büyümeye Devam Ediyoruz

Yüksek lisans ve doktora programlarıyla 1346 öğrenciye eğitim verdiklerini büyümeye ve gelişmeye devam ettiklerini belirten Genç, alanında önemli bir akademik dergi olmayı hedefleyen Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Elektronik Dergisini okuyucularıyla buluşturacaklarını kaydetti.

 “Eğitim hayatınızın önemli bir basamağını daha tamamladığınız bugün alacağınız diplomalarla bilim uzmanı bilim doktoru unvanlarını kazanıyorsunuz. Bu başarının ardındaki ciddi emek ve uğraştan dolayı sizi tebrik ediyor, bu diplomalarla hakkını temsil edeceğiniz başarılara imza atacağınızı umuyorum .” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bizler Hayatta Profesyonel Öğrencileriz

Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde tezsiz yüksek lisans yaparak mezun olmaya hak kazanan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Üniversitemiz personel ve öğrenci sayıları, birimleri, gerçekleşen yenilikler, yapılması planlananlar hakkında bilgi verdi ve “Hepinizi tebrik ediyorum, hepinizin hayatının zenginleştiğini biliyorum. Bugün bende bu mutluluğu sizlerle beraber tadıyorum.”  diyerek öğrencilerle bu mutlu anı paylaştı.

Durmak Yok,  Okumaya, Okutmaya Devam!

Birincioğlu, 6. mezuniyetini yaşadığını belirterek, “Öğrenmenin sınırı yok,  fırsat oldukça okuyup öğrenmekte fayda var. Öğrenmenin yaşadığımız müddetçe devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Durmak yok,  okumaya, okutmaya devam !” şeklinde konuştu.

Üniversitemizde Yapılan Yatırımlar Takdire Değerdir

Vali adına törene katılan Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, “Son yıllarda Üniversitemizde yapılan yatırımlar takdire değerdir. Aydın merkez ve ilçelerde yapılan fakülte ve yüksekokullar insanlarımıza hizmetin götürülmesi noktasında çok önem taşımaktadır.”

Sevgili, hayatın her evresinde okumanın öğrenmenin yaşı olmadığını vurguladı ve mezunları tebrik ederek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından, yüksek lisans ve doktora programlarından mezun olan öğrencilere başarı belgeleri verildi ve öğrenciler keplerini atarak mutlu bir anı paylaştılar.

Mezuniyet Töreni, gerçekleşen kokteyl ve toplu fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Mezuniyet Töreni Filmi İçin Tıklayınız

 

 


14.2.2014