ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantıları Devam Ediyor

Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı ile 4+4+4 Değişikliğine Paralel Olarak İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim Bölümlerine ilişkin Yapısal Değişiklik ve Program Uyumu Çalıştayı...

Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı ile 4+4+4 Değişikliğine Paralel Olarak İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim Bölümlerine ilişkin Yapısal Değişiklik ve Program Uyumu Çalıştayı, 7-9 Şubat 2014 tarihlerinde Dicle Üniversitesi’nde gerçekleşti.
Toplantıya, Yüksek Öğretim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Emin Yılmaz ve Prof. Dr. Mehmet Şişman, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Rektör Yardımcımız A.Seda Saracaloğlu’nun yanı sıra Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinden gelen dekanlar ve dekan vekilleri katıldı.
Çalıştayda, 2 yılda bir yapılan Eğitim Fakültesi Dekanlar Konseyi (EFDEK) Genel Kurulu için seçimi de gerçekleştirildi. Toplam 48 üniversitenin katıldığı seçimde, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı aynı zamanda Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.A.Seda Saracaloğlu, 33 üniversite temsilcisinin oyunu alarak en fazla oyu alan 2. Kişi olarak yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi.
Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi (EFDEK), 20-21 Ocak 2012 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen Eğitim Fakülteleri İnisiyatif Geliştirme ve Akreditasyon Çalıştayı Programı kapsamında kurulmuş, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi (EFDEK) Toplantısı, 15-16 Eylül 2012 tarihlerinde, Üniversitemizin Didim-Akbük’teki Sosyal Tesislerinde gerçekleşmişti.

Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyinin (EFDEK) amacı, fakültelerin sorunlarını, bilimsel veriler ve ürünler çerçevesinde değerlendirerek, fakültelerin eğitim-öğretim, araştırma, yayım ve topluma hizmete yönelik faaliyetlerinin etkin bir biçimde yürütülmesine katkıda bulunmaktır. Bu amaç doğrultusunda EFDEK, toplantılarına ve çalışmalarına devam edecektir.


12.2.2014