ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ali Çallı Yanık Ünitesi Açılış Töreni Yapıldı

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Esnaf Ali Çallı'nın 400 bin lira harcayarak yaptırdığı, Ali Çallı Yanık Ünitesi’nin Açılış Töreni 7 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşti.

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Esnaf Ali Çallı'nın 400 bin lira harcayarak yaptırdığı, Ali Çallı Yanık Ünitesi’nin Açılış Töreni 7 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşti.
Törene, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Ünitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Belge ve Prof. Dr. Mustafa Çetin, Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Oğurlu, Eski Milletvekili Recep Taner, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Eren, Genel Sekreterimiz Yrd. Doç. Dr. S. Fatih Kurşunlu, bağışları ile ünitenin kurulmasında önemli bir destek sağlayan hayırsever Ali Çallı ve konuklar katıldı.
Yanık Ünitesi Sorumlu Hekimi Yrd Doç. Dr. Mustafa Sami Bostan yaptığı açılış konuşmasında, 7 hemşire ve 4 personel ile hastalara hizmet verdiklerini, bugüne kadar kendilerine 71 hasta başvurusu olduğunu, bunlardan 10'unu tedavi edip taburcu ettiklerini açıkladı. 4 hastanın tedavisinin sürdüğünü belirten Bostan, "Bütün talepleri karşılayabilmek için genişleme ve büyüme çalışmalarına başladık." dedi.
Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Oğurlu, hizmet alanını genişletme çabasında olduklarını, şu anki mevcut durumda hastanenin 564 tescilli yatak, 14 ameliyat salonu, helikopter pisti, hastane bahçesinde 640 araç için ücretsiz otopark kapasitesine sahip olduğunu belirtti.
Nitelikli idari ve sağlık personelleriyle, sürekli bir büyüme ve gelişme içerisinde olduklarını belirten Oğurlu, imzalanan protokoller, yapılan yenilikler ve hedeflenenler ile ilgili bilgi verdi.
Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, “Üniversitemizde el birliği ile çok güzel ve başarılı işlere imza atıyoruz. Bunların devamı için şehirdeki hayırseverlerin bu işlere sahip çıkması, bürokratların destek vermesiyle bu hizmetlerin sayısı ve kalitesi artacaktır. Ali Çallı Bey'e Aydın Merkez, Kuşadası ve Söke'deki hayırları için de çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
Yanık Ünitesinin hayırsever Ali Çallı'nın katkılarıyla Aydın'a kazandırıldığına dikkat çeken  Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, "Ali Çallı ağabeyimize Aydınlılar olarak çok teşekkür ediyorum. Ali Çallı Bey gibi çok önemli değerlerimiz var. Bu değerlerimizin diğer vatandaşlarımıza da örnek olmasını temenni ediyoruz.” dedi.
 
Hayırsever Ali Çallı, "2005 yılında Kuşadası'nda yaşanan patlama sonucu yaralanan oğlum için böyle bir hastane birimine çok ihtiyaç duyduk. Biz çok zorluk çektik, başkası çekmesin, dedik. Kalıcı bir ünite yaptırdım. Allah'a şükürler olsun ki böyle bir eseri yapmak bize nasip oldu. Hastaların iyileşmesine yardımcı olduysak, ne mutlu bize.” şeklinde konuştu.
 

Konuşmaların ardından  Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve Üniversitemiz Rektörü Prof Dr. Mustafa Birincioğlu, Hayırsever Ali Çallı'ya teşekkür plaketi verdi. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra hayırsever Ali Çallı ve törene katılan diğer misafirlere sinevizyon eşliğinde ünite hakkında bilgi verildi.

Yanık Ünitesi Sorumlu Hekimi Yrd Doç. Dr. Mustafa Sami Bostan'ın Sunumu İçin Tıklayınız

Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Oğurlu'nun Sunumu İçin Tıklayınız

 


10.2.2014