ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Diploma Eki Etiketinin Hazırlanmasında Emeği Geçen Personele Kutlama

Üniversitemizin Diploma Eki Etiketi almaya hak kazandığını beyan eden Avrupa Komisyonu’na ait resmi belgelerin geçen hafta Rektörlüğe ulaşmasının ardından...

Üniversitemizin Diploma Eki Etiketi almaya hak kazandığını beyan eden Avrupa Komisyonu’na ait resmi belgelerin geçen hafta Rektörlüğe ulaşmasının ardından, Bologna Süreci’nden sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu, Diploma Eki Etiketi’nin kazanılmasında büyük pay sahibi olan Bologna Çekirdek Kurulu üyelerinin, komisyon üyelerinin ve bu sürece destek veren Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve Dış İlişkiler Ofisi çalışanlarının nezdinde, gerekli verilerin hazırlanmasında emeği geçen bütün akademik ve idari personeli kutladı.
Avrupa Komisyonu tarafından gelecek aylarda gönderilmesi beklenen resmi etiket logolarının Üniversitemize erişmesinin ardından Diploma Eki Etiketi’ne hak kazanan bir Üniversite olduğumuzu simgeleyen logolar Üniversitemizin internet sayfasında yer alacak.
Kutlama sırasında Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu ve Bologna Çekirdek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cengiz Özarslan, önümüzdeki dönemde AKTS Bilgi Paketi çalışmaları ile Diploma Eki çalışmalarının devam edeceğinin, bunun büyük bir sürecin parçası olduğunun altını bir kez daha çizerek gelecek başvuru döneminde AKTS Etiketi’ne başvurmak için gerekli hazırlıkların ivedilikle başlatılacağını dile getirdiler.

5.2.2014