ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

GEKA’dan Üniversitemize Ziyaret

GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata ve Uzm. Armağan Aydın; Üniversite Sanayi İşbirliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü, Aydın İl Yenilik Platformu Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz...

GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata ve Uzm. Armağan Aydın; Üniversite Sanayi İşbirliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü, Aydın İl Yenilik Platformu Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz ile İl Yenilik Platformu Görünürlük İş Paketi Lideri Gülay Gündeay’ı  21 Ocak 2014 tarihinde ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında Aydın İl Yenilik Platformu Yürütme Kurulu Üyesi GEKA ile mevcut durum ve gelecekte yapılması planlananlar görüşüldü.

İnsanlar Fikirlerini Geliştirsin İstiyoruz

Platform Yürütücüsü Prof. Dr. E. Didem Evci Kiraz, “Bizim amacımız hem sanayi açısından hem de il açısından, “Yeni bir fikrim var!” diyen kişinin nereye başvuracağı, nerde bu fikri olgunlaştıracağı ve nerden kaynak bulacağı aşamalarında sorularına cevap bulan bir yenilik merkezi oluşturmak.” şeklinde konuştu.

GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, “Bu bölgenin belli konulardaki kaynaklarını harekete geçirmek üzerine düşünmeliyiz. Üniversite, özel sektör işbirliğinde nelerin yapılabileceğinin üzerinde durulmalı.” dedi.

Karşılıklı fikirlerin belirtildiği oldukça verimli geçen görüşme, GEKA temsilcileri tarafından mevcut destek programları hakkında bilgi verilmesiyle son buldu.


21.1.2014