ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Kuşadası’ndaki Liselere Üniversitemizi Tanıttık

Üniversitemiz ile Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen, lise son sınıflara yönelik “Üniversitemizi Tanıtım Çalışması”, 14 Ocak 2014 tarihinde düzenlendi...

Üniversitemiz ile Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen, lise son sınıflara yönelik “Üniversitemizi Tanıtım Çalışması”, 14 Ocak 2014 tarihinde düzenlendi.

Diş Hekimliği Fakültesi Asistanları Begüm Tunasoylu ve Özge Kılınç, Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğrencisi İrem Özyiğit ve Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Gökhan Keskin, Aydın İktisat Fakültesi Ekonomi ve Finans Bölümü Öğrencileri Sedat Tügen ve Süleyman Utku Oğuz, Tıp Fakültesi Öğrencileri Barış Hazır ve Mehmet Muzaffer Kahveci, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Personelleri Uzm. Yelda Çüçen Öke, Mehmet Atik, Muammer Öztürk ve Ezgi Toygar, Kuşadası’ndaki 4 liseye gerçekleştirdikleri ziyarette Üniversitemiz hakkında bilgi vererek, öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

Samimi bir ortamda gerçekleşen Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yurtturan’a yapılan ziyarette Yurtturan; “Üniversite hazırlığında olan öğrencilerimizin, üniversiteleri tanıyarak bilinçlenmesi büyük avantaj. Bu sebeple sizlerin tecrübeleri bizler için çok değerli.” dedi ve bu çalışmadan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Şube Müdürü Şerafettin Yapıcı “Sizlerin burada olması öğrencilerimiz için motive kaynağı. Derslerin işlenişi, üniversitenizin olanak ve faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olarak, kafalarındaki soru işaretlerini gidereceklerini ümit ediyorum.” şeklinde konuştu.

Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi, Makbule Hasan Uçar Anadolu Öğretmen Lisesi, Şehit Kaya Aldoğan Anadolu Lisesi ve Hasan Fatma Önal Lisesi’ne yapılan ziyaretlerde, Üniversitemiz tanıtım filmini izleyen öğrenciler, Üniversitemiz birimleri, kampüs ortamı, sosyal aktiviteleri ve öğrenci yaşamı gibi merak ettikleri konular hakkında, Üniversitemiz personel ve öğrencilerinden bilgi aldılar.

Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen Mühendislik Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengel, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yurtturan ve kendisinin nezdinde okul müdürlerine teşekkür ederiz.


15.1.2014