ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemiz İle Aydın E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Aydın E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu arasında 13 Ocak 2014 tarihinde bir İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Üniversitemiz ile Aydın E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu arasında 13 Ocak 2014 tarihinde bir İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Celal ERTÜRK, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa BİRİNCİOĞLU ve Aydın E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Abdullah AKGÜN tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun makamında imzalanan İşbirliği Protokolü’ne göre Üniversitemiz, Aydın E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalmakta olan hükümlü ve tutukluların cezaevinde bulundukları süreyi etkin ve verimli bir şekilde değerlendirilmesi, bu kurumda görev yapan personel ve onların eş ve çocuklarının sportif, sosyal, kültürel ve eğitim- öğretim faaliyetlerine destek ve katkıda bulunulması, üniversitenin imkânları ve belli bir program dâhilinde yapılacak olan eğitim, spor, sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlenmesi, Program geliştirme açısında kurumlar içinde ihtiyaç belirlenme çalışmalarını her iki kurum personeli tarafından işbirliği içinde yürütülmesi, ortak projeler oluşturulması, Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan hükümlü ve tutuklulara Üniversitemiz ilgili birimlerinin imkanları dâhilinde psikiyatr hekim desteği sağlanması, Ceza İnfaz Kurumu’nda sağlık açısından önemli görülen sağlık taramalarının yapılması ve konu ile ilgili kişilerin bilgilendirilmesi, tiyatro ve sinema kulübü, halk oyunları ekipleri, spor gruplarının oluşmasını sağlamak amacıyla kurum personeliyle ortak projeler üretilmesi amaçlanmaktadır. Protokolün taraflar için hayırlı olmasını dileriz.


14.1.2014