ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizin Patentleri ile Vizyonu Güçleniyor

Üniversitemizin başvuru sahibi olduğu “Laporoskopik Cerrahide Kullanılan Bir Ameliyat İğnesi” (Buluş sahibi Prof.Dr. Ali Doğan Bozdağ); “Bir Pens”...

Üniversitemizin başvuru sahibi olduğu  “Laporoskopik Cerrahide Kullanılan Bir Ameliyat İğnesi” (Buluş sahibi Prof.Dr. Ali Doğan Bozdağ); “Bir Pens” (Buluş sahibi Prof.Dr. Şükrü Boylu ve Prof. Dr. Ali Doğan Bozdağ) ve “Bir Deri Biopsi Cihazı” (Buluş sahibi Prof.Dr. Kübra Eren Bozdağ ve Prof.Dr. Ali Doğan Bozdağ) başlıklı patent başvuruları Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirmeler sonunda tescil edildi.

Yenilikçi kültürün oluşturulması, patent ve markalaşma çabalarının desteklenmesi, yerel ürün koruma gibi küresel rekabette öne çıkan  konularda yeni vizyon ve açılımlar getirilmesi amacıyla kurulan  Sınai Haklar Destek Birimi tarafından süreç takibi ve koordinasyonu yapılan başvurular sayesinde Üniversitemiz Patent Sahibi Üniversite olarak vizyonunu güçlendirmiştir. Birim tarafından desteklenen ancak serbest buluş kabul edildiği için başvurularının bizzat akademisyen tarafından yapıldığı “Arı Kolonilerilerinin Birleştirilmesini Sağlayan Aparat” (Buluş Sahibi Mustafa Kösoğlu) başlıklı faydalı model belgesi de alınmıştır.

 


13.1.2014