ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Şapinuva Kazı Başkanı Prof. Dr. Aygül Süel, Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nün düzenlemiş olduğu seminerde...

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü’nün düzenlemiş olduğu seminerde, Çorum Ortaköy’de bulunan ve Hitit medeniyetinde önemli bir yere sahip olan Şapinuva Kenti’nin Kazı Başkanı Prof. Dr. Aygül Süel, 25 Aralık 2013 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda  öğrencilerle bir araya geldi.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta, Prof. Dr. Süel , Şapinuva Kenti’nde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.Yürüttüğü kazı çalışmalarının yanı sıra Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi görevini de  yürüten Prof. Dr. Süel,  Şapinuva Kenti’nin mimari özellikleri, sosyal yaşamı, dini ritüelleri, yazılı tabletleri ve seramik eserleri hakkında bilgi vererek öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Seminerin sona ermesiyle Üniversitemiz Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap Yaylalı ve Arkeoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Suat Ateşlier, katkılarından dolayı Prof. Dr. Aygül Süel’e çiçek ve plaket takdiminde bulundular.

 


26.12.2013