ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Geleceğe Yön Vermenin Anahtarı: İstatistik

Üniversitemiz Aydın İktisat Fakültesi bünyesinde düzenlenen etkinlikler sürüyor. Bu kapsamda Türkiye İstatistik Kurumu ile Fakültemiz ortaklığında düzenlenen...

Üniversitemiz Aydın İktisat Fakültesi bünyesinde düzenlenen etkinlikler sürüyor. Bu kapsamda Türkiye İstatistik Kurumu ile Fakültemiz ortaklığında düzenlenen “Resmi İstatistiklerde İdari Kayıtların Önemi ve Ekonomik Analizlerde İstatistiksel Veriler: TÜİK” konulu panel 17 Aralık 2013 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleşti.

Yoğun ilginin gösterildiği panele; İlimiz Vali Vekili Alper Faruk Güngör, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Oturum başkanlığını Aydın İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı’nın yaptığı panelde, TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ, TÜİK Uzmanı Tuncay Moralı ve Aydın İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmet Göçer konuşmacı olarak yer aldılar.

Panel sonunda yer verilen soru cevap bölümünde öğrencilerimiz ve katılımcılar güncel ekonomiye ilişkin sorularına cevap alma olanağı buldular.  Panel sonunda yapılan kokteyl, öğrencilerle uzmanları bir araya getirdi.

 


20.12.2013