ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkiye’nin Gözde Diş Hekimliği Fakültesi, Poliklinik Hizmeti Vermeye Başladı

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi 17 Aralık 2013 tarihinde, ilk olarak Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nu muayene ederek poliklinik hizmeti vermeye başladı...

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi 17 Aralık 2013 tarihinde, ilk olarak Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlunu muayene ederek poliklinik hizmeti vermeye başladı

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, ayrıntılı olarak gerçekleşen diş muayenesinin ardından, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Çetin, Diş Hekimliği Fakültesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. S. Fatih Kurşunlu, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Törün Özer ve Doç. Dr. M. Şamil Akyıl ile birlikte Diş Hekimliği Fakültesini gezerek, personel ile paylaşımlarda bulundu.

Diş Hekimliği Fakültesi için YÖKe gerekli başvurunun yapılacağını ve önümüzdeki yıldan itibaren öğrenci alımına başlanacağını vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, “Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi bugün itibari ile hasta bakmaya başladı. Sembolik olarak da ilk muayeneyi benimle gerçekleştirdiler. Bu yeni kurulan Fakültemizin Aydın halkına, bölgeye, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Büyük Bir Aile Olarak Fakültemizin Gelmiş Olduğu Durumdan Büyük Mutluluk Duyuyoruz

Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. M. Şamil Akyıl, kendisinin 2012 yılında Diş Hekimliği Fakültesine atanan ilk öğretim üyesi olduğunu, daha sonra atanan öğretim elemanlarıyla büyük bir aile olduklarını ve fakültenin gelmiş olduğu durumdan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Günümüz Modern Teknolojisine Uygun Dijital Bir Hizmet Vermekteyiz

Hastanenin, şu an itibari ile günlük 60 hasta girişi ile aylık 1200-1500 civarında yeni hastayı kabul edeceğini öngördüklerini belirten Akyıl, hastanede bütün işlemlerin dijital bir altyapı ile gerçekleştiğini, günümüz teknolojisini çok etkin bir şekilde kullandıklarını vurguladı ve sistemi şu şekilde anlattı; “Fakültemizde kâğıt hiçbir şekilde bulunmamaktadır. Hastalarımız tamamen dijital ortamda kabul edilmekte, kendilerine dijital kartlar verilmektedir. Böylelikle ana bilim dallarında tedavileri yapılmaktadır. Yani her şey günümüz modern teknolojisine uygun bir şekilde ve dijital olarak gerçekleşmektedir. Fakültemizdeki hizmet bu anlamda üst düzeydedir.”

Bilgi İşlemimizle Üst Düzey Bir Hizmet Vermekteyiz

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Törün Özer, “Bilgi işlemde üst düzey bir hizmet vermekteyiz. Türkiyede, hatta dünyada böyle bir sistemin bulunması gerçekten çok zor, bu anlamda çok iddialıyız.” şeklinde konuşarak, kuruluşun çok yoğun ve zor bir süreç olduğunu ama 1 yıl gibi kısa bir sürede çok iyi işler başardıklarını ifade etti.

Hastalarımızı Onur ve Gururla Bekliyoruz

Özer; “Diş Hekimliği Fakültemize, büyük emek ve özen gösterdik umuyoruz ki halkımız da memnun olur. Güler yüzlü personelimizle, 31 doktorumuzla, bütün halkımızı bekliyoruz. Bundan sonra kimse, Aydın’dan başka bir yere, başka bir ile diş yaptırmak için gitmeyecek, hatta diğer illerden bize gelecekler.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bölgenin en iyi Diş Hekimliği Fakültesi olma sloganıyla yola çıkan Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi, donanımlı kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışıyla vatandaşlarımızı bekliyor.

Filmi İzlemek İçin Tıklayınız


19.12.2013