ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Didim MYO Öğrencileri, “İş Yaşamına Uyum’’ Konulu Seminerle Hem Bilgilendiler Hem Sorularına Cevap Buldular

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulunda TRIO TO DO Eğitim ve Danışmanlık Şirketi, 11 Aralık 2013 Çarşamba günü “İş Yaşamına Uyum’’ konulu...

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu'nda TRIO TO DO Eğitim ve Danışmanlık Şirketi, 11 Aralık 2013 Çarşamba günü  “İş Yaşamına Uyum’’ konulu bir seminer verdi.

Didim MYO Konferans Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe;  öğrenciler, öğretim elemanları ve Didim MYO’nun stratejik ortaklarından olan Caprice Palace Thermal Oteli'nin personelleri katıldı.

Yaklaşık 1,5 saat süren seminerde, TRIO TO DO şirketinin kurucuları Avni Aker, Emir Hepoğlu ile Şule Billur izleyenlere keyifli anlar yaşattılar. Seminerde bir de parodi gerçekleştiren ekip, iş görüşmeleri esnasında yaşananları sahneledi.

TRIO TO DO’nun kurucularından olan Avni Aker konuşmasında, “Biz yıllardır konaklama sektöründe değişik düzeylerde görev yapmış ve otelcilik eğitimleri vermiş bir ekibiz. Üç kişi bir araya geldik ve farklı yöntemlerle çalışarak, özellikle konaklama sektörüne danışmanlık hizmetleri vermek ve otelcilik eğitimleri organize etmek üzere çalışmalarımızı yoğunlaştırdık.” dedi.  

Aker; otelcilik ve turizm eğitimi veren Fakülte ve Yüksekokullarda TRİO TO DO Ekibi olarak sohbet kıvamında söyleşiler gerçekleştirerek öğrencilerin staj, iş bulma ve bölüm seçme konularındaki akıl karışıklıklarını gidermeye çalıştıklarını ifade etti.

Aker konuşmasını; “Bugün Didim Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilerimize iş yaşamına uyumla ilgili bazı bilgiler aktarmaya çalıştık. Bu bizim sosyal sorumluluk projemiz ve üniversitelerde bu tür programlar yapıyoruz. Turizm derslerinde hep anlatılır takım ruhu, ekip ruhu diye. Sizde okul olarak çok iyi bir ekip olmuşsunuz. Akademik, idari ve teknik olarak uyum içinde olmanız bizi çok mutlu etti. Bizim dileğimiz Türkiye’de böyle örneklerin çoğalması. Bunlar öğrencilere yansıyacaktır ve onlarda sizden gördüklerini iş yaşamlarına aktaracaklardır diye düşünüyorum." sözleriyle tamamladı.

 

Öğrencilerimiz, TraveL TURKEY İzmir Fuarını Ziyaret Ederek Bilgi Topladılar

Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı öğrencileri, 5-8 Aralık tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşen TraveL TURKEY İzmir 2013 fuarına katıldı.

Ögr. Gör. Gülnur Duman ile fuara katılan öğrencilerimiz, fuarda yer alan Seyahat Acentası , Tur Operatörleri, otellerin yer aldığı stantları ziyaret ederek, görüşmelerde  bulundular.

 

 

Deneyimli Sektör Temsilcisi, Öğrencilerimize Tecrübelerini Aktardı

Gezinomi- AGAVE Kontrat Müdürü Yasemin Telli, 9 Aralık 2013 tarihinde Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulunda, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı öğrencilerine, online seyahat hizmeti veren acentalarla ilgili bilgi verdi.

Öğrencilere sektörde yaşadığı tecrübelerini de aktaran Telli, öğrencilerin sektörde iyi bir yer edinebilmeleri için en başta yabancı dillerinin olması, mesleklerine saygı göstermeleri ve teknolojiyi iyi yönde kullanmaları gerektiğini vurguladı.

 


12.12.2013