ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde “Atatürk” Konulu Bir Konferans Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 75.Yıldönümü nedeniyle Üniversitemiz Rektörlüğü, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi...

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 75.Yıldönümü nedeniyle Üniversitemiz Rektörlüğü, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü ile Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 19 Kasım 2013 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda Emekli Büyükelçi Dr. Bilal N. Şimşir’in konuşmacı olarak katıldığı “Atatürk” konulu bir konferans düzenlendi.
 Arnavutluk, Çin, Avustralya ve Güney Pasifik Ülkelerinde Büyükelçilik görevlerinde bulunan Dr.Bilal Şimşir çeşitli konularda 92 cilt kitap ve 252 bilimsel makale yazmış, çok sayıda konferans, panel ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılmıştır.
Atatürk’ün hastalık süreci, Avrupa, Rusya ve Müslüman ülkelerde ölümü nedeniyle duyulan üzüntü ve bunun dile getirilmesi, Türk Dışişlerine gelen taziye mesajları, Anıtkabir’in yapımı ve Ulu Önderin naaşının Anıtkabir’e defnedilmesi konularında engin bilgilerini aktaran Dr. Bilal Şimşir’in konferansı Aydın Vali  Yardımcısı Abdullah Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Sümran Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asuman Seda Saracaloğlu, Üniversitemiz Öğretim Üyeleri ve öğrencileri tarafından ilgi ile izlendi.

Konferans Dr. Bilal Şimşir’e Vali Yardımcısı Abdullah Aslan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asuman Seda Saracaloğlu tarafından teşekkür belgesi ve çiçek verilmesinin ardından Dr.Bilal Şimşir’in kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.


22.11.2013