ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Atça MYO 10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Etkinlikleri Gerçekleştirdi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri çerçevesinde Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu’nda bir dizi program düzenlendi...

10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri çerçevesinde Üniversitemiz Atça Meslek Yüksekokulu’nda bir dizi program düzenlendi. İlk etkinlik 8 Kasım 2013 tarihinde Üniversitemizde görevli Okutman Dr. Fatma Tombak tarafından verilen “Atatürk ve Batılılaşma” konulu konferans ile başladı ve öğrencilerin büyük ilgisini gördü.

Osmanlı döneminde yapılan yenilik hareketlerinin Atatürk devrimlerine zemin hazırladığını vurgulayan Tombak, “Mustafa Kemal, batının ilerisinde olmak için batıya rağmen batılı olmak için uğraş vermiştir.  Güçlü olmak için gücünüzün farkında olmalısınız. Tek bir ağaç bir anlam ifade etmez. Orman ancak ağaçlarla bir anlam taşır. Gerçek batılılaşma zihinlerde ve algılama gücümüzdedir” dedi.

Konferansa öğrencilerin yanı sıra Atça Belediye Başkanı Mustafa Çınar, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu ve Atça Emniyet Amiri Ahmet Sakallı katıldı.

Katılımın sonunda Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. İbrahim Gençsoylu, Dr. Fatma Tombak’a bir plaket vererek teşekkür etti.

Atça MYO Anıtkabir’de

10 Kasım etkinlikleri çevresinde ikinci etkinlik ise Atça Meslek Yüksekokulu’ndan 35 kişilik bir öğrenci grubu, Öğretim Görevlisi Şanser  Vurgun’un rehberliğinde  9 Kasım günü Ankara’ya gitti.  Öğrenciler, Anıtkabir, 1.Türkiye Büyük Millet Meclisi, Resim ve Heykel Müzesi, Etnograf Müzesi’ni ziyaret ederek, bu anlamlı günde görevlerini yerine getirmenin mutluluğu ile döndüler.


11.11.2013