ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkiye’de ilk Defa Gerçekleşen Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonası Üniversitemizde Başarıyla Gerçekleşti

Dünya Şefler Birliği (wacs) tarafından akredite edilen ve Türkiye'de üniversiteler arasında ilk kez düzenlenen 1. Ulusal Üniversitelerarası...

Dünya Şefler Birliği (wacs) tarafından akredite edilen ve Türkiye'de üniversiteler arasında ilk kez düzenlenen 1. Ulusal Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonası 2-3 Kasım 2013 tarihinde Üniversitemiz ev sahipliğinde, Söke Meslek Yüksekokulu Turizm-Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Atöyesi’nde gerçekleşti.

Türkiye’de ilk Defa Gerçekleşen, Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptığımız İçin Gururluyduk

Ulusal Üniversiteler arası Aşçılık Şampiyonası Universiade 2013 Aydın, ülkemizde aşçılık eğitimi veren üniversitelerin katılımı ile Dünya Şefler Birliği (WACS) tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda gerçekleştirilirken, katılımcı üniversiteler kıyasıya yarıştılar.

Yarışmanın kategori sonuç değerlendirmeleri, Dünya Aşçılar Birliği (WACS) tarafından atanan jüri üyeleri yaptı. Yarışma Jüri Başkanlığını WACS Kıtalar arası Başkanı Thomas A. Gugler gerçekleştirdi.

Universiade 2013 Aydın Aşçılık Şampiyonası Gala gecesine,  Valimiz Erol Ayyıldız, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer, Üniversitemiz Rektör Yrd. Prof. Dr. Mustafa Çetin, Aydın protokolü, Üniversitemiz öğretim elemanları, Türkiye Aşçılar Federasyonu üye Dernek Başkanları ve Kuşadası bölgesinde görev yapan Mutfak Şefleri, Yarışmaya katılan Üniversite öğretmen ve öğrencileri ile misafirler katıldı.

Nitelikli Turizm için Kalifiyeli İnsan Gücünün Önemi Büyük

Valimiz Erol Ayyıldız yaptığı konuşmada, Kuşadası bölgesinde nitelikli turizmden söz edebilmek için kalifiye insan gücünün önemine dikkat çekti. 1.si gerçekleştirilen Universiade 2013 Aydın etkinliğinin, Uluslar arası platforma taşınabilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirtmesinin ardından Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Universiade 2013 Aydın organizasyon komitesine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Universiade 2013 Ulusal Olarak İlan Edildi Uluslararası Standartlarda Gerçekleşti

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ise yaptığı konuşmada; Universiade 2013 Aydın etkinliğinin önemli bir proje olduğunu, Ulusal olarak ilan etmelerine karşın Uluslararası standartta gerçekleştiğini belirtti ve başta organizasyon komitesi olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.

Amaç: Universiade 2013’ün Geleneksel Hale Gelmesi

Birincioğlu, Universiade 2013 Aydın etkinliğinin geleneksel hale gelmesi için hazırlıklara hemen başlayacaklarını sözlerine ekledi. Universiade 2013 Aydın Aşçılık Şampiyonası kurumsal çözüm ortaklarına, yarışmaya katılan üniversite yönetimlerine, Dünya Aşçılar Birliği (WACS) Yönetimine, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı Zeki Açıköz’e ve değişik bölgelerden gelen Aşçıbaşı ve Yarışmacı öğrencilere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Üniversiade 2013 Aydın’ın Galibi; Afyon Kocatepe Üniversitesi

Universiade 2013 Aydın Aşçılık Şampiyonasında, Yarışmaya katılan ve Üniversitelerimizin yetkilendirdiği ekiplerin  8 dalda yarışmasının ardından Genel Klasman da Afyon Kocatepe Üniversitesi 1., Nevşehir Üniversitesi 2., Şanlıurfa Harran Üniversitesi 3.’lük elde ettiler.

Universiade 2013 Aydın Yarışma Koordinatörü Üniversitemiz Öğr. Gör. Şef Emrah Köksal Sezgin yaptığı açıklamada; 1.si gerçekleştirilen organizasyonda destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr Mustafa Birincioğlu ve Rektör Yardıcımız Prof. Dr. Mustafa Çetin, Valimiz Erol Ayyıldız’a, Söke Kaymakamı Mehmet Demirezer’e, tüm organizasyon komitesindeki öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimize, Dünya Şefler Birliği (WACS) tarafından görevlendirilen jüri üyelerine, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Başkanı Zeki Açıköz ve Tafed’e üye Dernek Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine, Sponsor kuruluşlara ve Universiade 2013 Aydın Organizasyon sorumlusu MCF Ajans & Tanıtım – Akif Alataş’a teşekkür etti.

Universiade 2013 Aydın Gala Gecesi Ödül töreni ile sona erdi.

Basında Çıkan Haberler (1) İçin Tıklayınız

Basında Çıkan Haberler (2)  İçin Tıklayınız

Basında Çıkan Haberler (3) İçin Tıklayınız

Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız

 


5.11.2013