ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Türkiye’nin, İlk Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası Tanıtıldı

Türkiye'de üniversiteler arasında ilk kez düzenlenecek olan 1. Ulusal Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası’nın basın toplantısı...

Türkiye'de üniversiteler arasında ilk kez düzenlenecek olan 1. Ulusal Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası’nın basın toplantısı; 31 Ekim 2013 tarihinde  Söke Meslek Yüksekokulu Turizm-Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Atöyesi’nde gerçekleşti.

Üniversitemiz Söke Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Emrah Köksal Sezgin, 2-3 Kasım 2013 tarihinde gerçekleşecek olan yarışmanın en önemli özelliklerinden birinin, Dünya Şefler Birliği (wacs) tarafından akredite edilen üniversitelerle ilgili ilk yarışma olması, genel anlamda da ikinci yarışma olması olduğunu vurguladı.

Sezgin, yarışmanın ulusal düzeyde gerçekleşen üniversiteler arası ilk yarışma olması, tüm jüri üyelerinin dünya şefler birliği tarafından yurt dışından gönderilmesi ve hiç Türk jüri üyesi kullanılmadan Türkiye’de yapılacak ilk yarışma olması bakımından büyük önem taşıdığını belirtti.

“20 Üniversitemiz Türkiye’nin Dört Bir Yanından Geliyor”

Sezgin; yarışmanın şampiyona formatında yapıldığını, her kategoride başarı sağlayan öğrencilerin kendi madalyalarını alırken, okul takımlarına da puan yazdıracaklarnı, yarışmanın sonunda genel klasmanda dereceye giren üniversitelere kategorilerinde aldıkları ödüller haricinde, büyük ödüller takdim edileceğini ifade etti ve “20 üniversitemiz Türkiye’nin dört bir yanından geliyor. Bu yarışmayla Türkiye’yi kucaklamanın verdiği heyecanı ve sevinci yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

“Turizmde 1 Numara Olmayı Hedefliyoruz”

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu; turizmde gelen misafirleri ağırlamanın ve ikramda bulunmanın en önemli alanlardan bir tanesi olduğunu vurguladı ve “Bu alanda başarılı olacak profesyonelleri yetiştirmek ve bunlar için yatırım yapmak Üniversitemizin özellikle seçmiş olduğu 5 alandan birini oluşturuyor. Biz Adnan Menderes Üniversitesi olarak turizmde ülke genelinde 1 numaralı üniversite olmayı hedefliyoruz.”  sözleriyle turizme verdiği önemi bir kez daha dile getirdi.

Birincioğlu; “Uluslararası alanda söz söyleyebilecek seviyedeki insanlarımız yetiştirilmesi için de özel gayret sarf ediyoruz. Bu branşlarda master ve doktora yapan arkadaşlarımızın sayılarında ciddi artışlar var,  bu arkadaşlarımızı da destekliyoruz.” dedi ve “Bu düzenlenmiş olan şampiyonanın, hem üniversitelerimize hem katılımcılara güzellikler getirmesini diliyorum.” sözleriyle konuşmasına son verdi.

MCF Ajans & Tanıtım Müdürü Akif Alataş ve Kuşadası Golf  & SPA Oteli Neslihan Ar Ertok böyle bir organizasyonda yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler ve tüm yarışmacılara başarılar dilediler.

Basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasıyla, şampiyona hakkında ayrıntılı bilgilerin verildiği toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Basın Toplantısını İzlemek İçin Tıklayınız

 


1.11.2013