ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

İşbirliği Protokolü Kapsamında Koreli Öğrenciler Üniversitemizde

Üniversitemiz ve Güney Kore Hükümetince desteklenen ve üniversite öğrencilerinin yurt dışında 6 aylık staj programlarına katılmalarını sağlayan Tomorrow Foundation for Youths and Rural Development...

Üniversitemiz ve Güney Kore Hükümetince desteklenen ve üniversite öğrencilerinin yurt dışında 6 aylık staj programlarına katılmalarını sağlayan Tomorrow Foundation for Youths and Rural Development (Gençlik ve Kırsal Kalkınma İçin Yarın Vakfı) isimli organizasyon ile 2013 yılının Haziran ayında staj eğitimi için işbirliği protokolü imzalanmıştır.Protokol kapsamında ikinci kez Güney Kore’deki farklı üniversitelerden 4 kız ve 4 erkek olmak üzere toplam 8 öğrenci 24 Ekim 2013 tarihinde staj yapmak üzere Üniversitemize geldiler. Öğrenciler, 2014 yılının Mart ayına kadar Veteriner Fakültesi ile Veteriner Fakültesi’nin anlaşmalı olduğu işletmelerde staj yapabilecekler.

24 Ekim 2013 tarihinde stajlarının ilk gününe başlayan öğrenciler Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Recai Tunca ve Dış İlişkiler Ofisi’nden Uzman Zeynep Çetin eşliğinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Belge ve Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. S. Fatih Kurşunlu’yu makamlarında ziyaret ettiler. Türkiye’ye gelmeden önce Türkçe öğrenmeye başlayan öğrenciler programdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Programın Türk öğrenci ve öğretim elemanlarını da kapsayacak şekilde genişletilmesi ve Kore’deki üniversitelerle işbirliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır.


30.10.2013