ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

2013-2014 DGS Sınavıyla Ek Yerleştirme Sonucu Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Dikkatine

DGS kayıtları 22-24 Ekim2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adaylar 23 Ekim Çarşamba günü saat 10.00’dan itibaren

DGS kayıtları 22-24 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adaylar 23 Ekim Çarşamba günü saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki belgelerle birlikte yerleştirilmiş oldukları fakülte ve yüksekokulların dekanlık veya müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1-      MEZUN OLDUĞU ÖNLİSANS PROGRAMINDAN ALMIŞ OLDUĞU DİPLOMANIN ASLI YADA YENİ TARİHLİ MEZUNİYET BELGESİ:

 

2-      NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ: (Aslı kayıt anında kayıtla ilgili memura mutlaka gösterilmelidir.)

 

3-      12 ADET 4.5 X 6 CM EBATINDA FOTOĞRAF: (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde, güneş gözlüksüz çekilmiş, erkek adaylar için sakalsız olmalıdır. Ayrıca fotoğrafların arkasına adınızı, soyadınızı yazarak küçük bir zarf içine koyunuz)

 

4-      İKİNCİ ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN:Öğrenim ücreti yatırıldığına dair banka dekontu; Kesin kayda gelmeden önce, öğrenim ücretinizi Halk Bankası Şubelerinden T.C. Kimlik Numaranız ile 12.08.2013 Pazartesi gününden itibaren yatırınız. (29.08.2012 tarih ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince birinci öğretim programlarına ek yerleştirme ile yeni kayıt yaptıracak olan öğrenciler katkı payı ödemesi yapmadan kayda gelecekler, ikinci öğretim programlarına kayıt yaptıracak olan öğrenciler ise öğrenim ücreti ödemesi yapacaklardır.)

 

5-      2013-2014 OSYS SONUÇ BELGESİ: (Bilgisayar Çıktısı)

 

6-      ÖĞRENCİ BİLGİ İZLEM FORMU: Öğrenci internet üzerinden ana sayfada yer alan pencereden, kesin kayıtlarla ilgili butonu tıklayarak yerleştirildiği fakülte seçimini yapacak; açılan sayfadan 14/a daki formu doldurularak, imzalı ikişer nüsha çıktısı ile birlikte kayda gelecektir.

 

7-      TRANSKRİPT VE DERS İÇERİKLERİ: DGS ile yerleşen öğrenciler mezun oldukları önlisans programında gördükleri dersleri ve notları gösteren transkriplerini ve ders içeriklerini ilgili kayıt memuruna teslim edeceklerdir.

 


23.10.2013