ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizde, Türkiye’de İlk Kez Düzenlenecek Olan “Üniversiteler Arası Aşçılık Şampiyonası” Organize Ediliyor

Dünya Şefler Birliği (wacs) tarafından akredite edilen ve Türkiye'de üniversiteler arasında ilk kez düzenlenecek olan 1. Ulusal Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonası

Dünya Şefler Birliği (wacs) tarafından akredite edilen ve Türkiye'de üniversiteler arasında ilk kez düzenlenecek olan 1. Ulusal Üniversitelerarası Aşçılık Şampiyonası 2-3 Kasım 2013 tarihinde Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Son başvuru tarihi 28 Ekim 2013 olan yarışmada, Grand Prix kategorisi 90 dakika, diğer tüm kategoriler 45'er dakikadır.

Üniversitemiz Söke Meslek Yüksekokulu Mutfak Atöyesi’nde gerçekleşecek olan yarışmaya katılacak;  organizasyon komitesi tarafından kesin kayıtları yapılan misafir ve ekiplerin 1 Kasım ile 4 Kasım tarihleri arasındaki konaklamaları organizasyon tarafından Kuşadası Golf & Spa otelinde karşılanacak.

Jüri başkanı ve jüri üyelerinin yurtdışından geleceği, tüm verilen ödül ve sertifikaların dünya şefler birliği onaylı olacağı yarışmanın iş ortakları aynı zamanda aşçılar federasyonu üyeleri olarak belirlendi.

Üniversitemiz bu sayede çeşitli aşçılık derneklerini ağırlamayı planlamakla birlikte, yarışmaya aşçılık, gastronomi ve yiyecek içecek işletmeciliği bölümleri olan birçok üniversiteyi davet edecek.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

 


22.10.2013