ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Uygulama ve Araştırma Merkezimizden Örnek Çalışma

Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde yapılan bir organizasyonla, Aydın E Tipi Kapalı Ceza ve Tutukevi’nde kalan hükümlü ve tutuklara...

Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde yapılan bir organizasyonla, Aydın E Tipi Kapalı Ceza ve Tutukevi’nde kalan hükümlü ve tutuklara 9 Ekim 2013 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirildi.

Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirilen ziyaret sırasında, Üniversitemiz Fen- Edebiyat Fakültesi öğrencileri ve personeliyle, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi personeli tarafından toplanan yardımlar da cezaevinde kalan ihtiyaç sahibi hükümlü ve tutuklulara iletildi.

Ziyarete katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ileten Cezaevi Yönetimi ve ihtiyaç sahibi hükümlü ve tutuklular kendilerinin hatırlanılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can Tunalı ve öğrenciler sıcak bir şekilde karşılandılar ve kendilerine cezaevi yetkilileri tarafından mevcut durum ve ihtiyaçlar hakkında bilgi verildi. Cezaevi Kütüphanesini inceleyen katılımcılar güncel kitaplara ihtiyaç duyulduğunu belirleyerek ve kitap toplama kampanyası başlatma kararı almış aldılar.

Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayten Can Tunalı, Müdürlük olarak etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ileterek, tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını kutladı.

Not: Kitap bağışında bulunmak isteyenler Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne bağışlarını iletebilirler.

 


11.10.2013