ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Mevlana Değişim Programı ve NOVA Programı Tanıtım Toplantısı

Amerika'da Northern Virginia Community College'in yürüttüğü "NOVA Profesyonel Gelişim Programını" tanıtmak amacıyla NOVA Uluslararası Programlar Koordinatörü Doç.Dr. Necmettin MUTLU 8 Ekim 2013 tarihinde...

Amerika'da Northern Virginia Community College'in yürüttüğü "NOVA Profesyonel Gelişim Programını" tanıtmak amacıyla NOVA Uluslararası Programlar Koordinatörü Doç.Dr. Necmettin MUTLU 8 Ekim 2013 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda 10:30-11:30 saatleri arasında seminer verecektir. Program YÖK tarafından desteklenmektedir.

AMERİKA'DA İNCELEME VE ARAŞTIRMA
 
NOVA PROFESSYONEL GELİŞIM PROGRAMI TANITIMI
 
NOVA Programı öğretim üyelerine, Amerikan Yükseköğretim sistemi deneyimi kazanmaları ve çevrelerini genişletme imkanları sağlamaktadır.   Üç aylık program süresinde öğretim üyeleri Amerika’da eğitim, öğretim ve araştırma imkanları bulacaklardır. 2012 yılından beri değişik üniversitelerden 30’dan fazla öğretim üyesi, NOVA Programı bünyesinde Amerika’ya gitmiş ve ABD yükseköğretim kurumlarında kendi alanları ile ilgili araştırma, inceleme yapabilme imkanları bulmuştur.
 
İngilizce dil becerisini geliştirme, ABD yükseköğretim kültürünü yakından tanıma imkanları temin etmenin yanında, NOVA Profesyonel Gelişim Programı öğretim üyelerine, ABD’li meslektaşları ile işbirliği yapabilmeleri için gerekli eğitim ve öğretimi de vermektir. Program genel olarak Profesyonel gelişim eğitimine odaklanırken, İngilizce dil eğitimine de ayrıca ağrılık vermektedir.
 
2547 SayılıYükseköğretim Kanunu göz önüne alınarak hazırlanmış olan bu program da üç ana kısım bulunmaktadır. Birinci kısımda öğretim üyelerine yönelik özel hazırlanmış dil eğitimi verilmektedir. İkinci kısmında, ABD üniversitesi sistemi yakından tanıma ve akademik becerileri artırmaya yönelik eğitim programları. Üçüncü kısımda ise; ABD’nin önde gelen Üniversitelerini ve kütüphanelerini ziyaret ve tanıtımları vardır.
 
TARİHLER: - 15 Harizan / 15 Ağustos Amerikan Yükseköğretim Sistemi ve uygulamalar Programı 15 Agustos / 15 Eylül Araştırma, inceleme ve ABD'li meslektaşları ile işbirliği için çalışmalar.
 
SON BAŞVURU TARİHİ :1 Subat 2014
 
NOVA :
Washington DC bölgesinde 6 kampüs ve 2 merkeze sahip Northern Virginia Community College 78000’i aşan öğrenci sayısına sahiptir. 1964’de kurulan ve bir devlet okulu olan NOVA’nın eğitim merkezleri ABD’nin en gözde yerleşim yerlerinden biri olan Fairfax bölgesinde yer almaktadır. 150’den fazla ön lisans ve sertifika programlarına sahip NOVA’nın Güney üniversite kurumlarından denkliği bulunmakta (http://www.sacs.org/) ayrıca, YÖK’ün tanıdığı kurumlar listesinde yer almaktadır. ABD başkanı Obama dört defa NOVA’yı ziyaret etmiştir.
 
KONUSMACI: Doç.Dr.Necmettin Mutlu  NOVA Uluslararası Programlar Koordinatörü. ABD
Dr.Mutlu, Elektrik Mühendisliği Mastırını Boğaziçi Üniversitesi'nde yaptıktan sonra 1991 yılında Amerikada Doktora çalışmalarına başlamıştır. Bilgi Teknolojisi üzerinde doktora sonrası ABD'nin önde gelen şirketlerinde Sistem Mühendisi olarak görevler almıştır. 2009 yılından itibaren Amerikada üniversite bünyesinde öğretim görevliliği ve uluslararası programlar koordinatörü görevlerini yürütmektedir.
DR.MUTLU İLETİSİM BİLGİLERİ
Coordinator, International Programs
Northern Virginia Community College
Annandale, Virginia, USA
Office Phone : +1 (703) 764-7397
Office Fax:+1 (703) 323-3015
Email : nmutlu@nvcc.edu

Program İçin Tıklayınız


2.10.2013