ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

İYP’den Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na Ziyaret

Mayıs 2012’den itibaren çalışmalarını yürüten Aydın İl Yenilik Platformu (İYP), 12 Eylül 2013’te Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti.

Mayıs 2012’den itibaren çalışmalarını yürüten Aydın İl Yenilik Platformu (İYP), 12 Eylül 2013’te Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti. İl Yenilik Platformu Proje Yürütücüsü Prof.Dr.E.Didem Evci Kiraz ve Proje Sekreteri Figen Emek’i, TKDK İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, Proje Kabul İşlemleri Birim Amiri Derya Daysal, Yerinde Kontrol Amiri Sabahattin Kaya kabul ettiler.

TKDK ile Üniversitemiz arasında Mayıs 2013 tarihinden itibaren başlayan işbirliği görüşmeleri çerçevesinde Aydın İl Yenilik Platformu ve ADÜ Proje Okulu olarak bundan sonra yapılacaklar üzerine bir görüşme gerçekleştirilirken, İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, TKDK’nın Aydın’da herkese uygun konu başlığı içeren fon kaynakları sağladığını ve bu konularda Üniversitemizi bilgilendirmek istediklerini belirtti. Çiftçi, Özellikle fon kaynaklarına yönelik alanlarda danışmanlık yapabilecek uzman kişilerin çoğalmasını beklediklerini, bunun için üniversitelerin önemli olduğunu vurguladı.

Platform ve Proje Okulu Yürütücüsü Prof. Dr.E.Didem Evci Kiraz her iki oluşum içinde TKDK ile yakın temas halinde çalışabileceklerini belirttiği görüşmede, İl Koordinatörlüğü ve Üniversitemiz işbirliği içinde en yakın zaman diliminde geniş katılımlı bir tanıtım toplantısı, çalıştay vb. etkinliğin düzenlenmesine karar verildi. Ek olarak danışmanlık yapmak isteyenlere yönelik TKDK’nın bilgilendirme toplantıları vb. etkinliklerine katılım sağlanabileceği konusunda fikir birliğine varıldı.

Ziyaret İl Koordinatörü Erhan Çiftçi’nin “Kalkınmanın Anahtarı”nı Platforma teslim etmesi ve fotoğraf çekimi ile sonlandı.19.9.2013