ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Adım Üniversiteleri Birliği Rektörler Toplantısı Gerçekleşti

Adım Üniversiteleri Rektörler Toplantısı 13-14 Eylül 2013 tarihinde Üniversitemiz Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti...

Adım Üniversiteleri Rektörler Toplantısı 13-14 Eylül 2013 tarihinde Üniversitemiz Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti.

Turizm temasıyla gerçekleşen toplantıya; Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Üniversitemiz Genel Sekreter V. Yrd. Doç. S. Fatih Kurşunlu, Balıkkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bedri Yüksel, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Yrd. Prof. Dr. Mehmet Cengiz Kayacan, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür YardımcısıYrd. Doç. Dr. Mustafa Sandıkçı ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sabri Çelik, Balıkkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Cevdet Avcıkurt, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm MYO Müdürü Doç. Dr. Yıldırım Atayeter katıldı.

Üniversitemiz protokol tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı; Adım Üniversiteleri birlikteliğinin kuruluşundan ve geçmişinden bahsederek, “Bu denli sıkı işbirliğinin ve tematik toplantılarının daha değişik nice araştırma konuları, nice enstitüler ve araştırma merkezlerinin kurulmasına vesile olması diliyorum.” şeklinde konuştu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu konuşmasında turizm alanında hizmet kalitesinin arttırılmasının büyük önem taşıdığını belirterek “Turizme çok ciddi yatırım ve destek veriyoruz önemsiyoruz. Adnan Menderes Üniversitesi olarak bu konuda en fazla öğrenciye sahip okullardan biriyiz. Ve bu konuda işbirliğine sonsuz açığız Adım Üniversiteleri birlikteliğinde ortak yapabileceğimiz her türlü çalışmaya açığız.” dedi.

Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç konuşmasında bilim felsefesinin, yeni şeyler öğrenmenin ve araştırmanın önemini vurgulayarak Turizm dallarını ele aldı. Turizmi; termal turizm, deniz turizmi, kongre turizmi, sağlık turizmi, dağ turizmi olarak farklılık gösterdiğini belirterek bunların avantajları ve geliştirme yolları hakkında bilgi verdi.

Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Osman Nuri Özdoğan konuşmasında, Üniversitemiz Turizm programlarını tanıtarak akademik yapısı, eğitim öğretim çalışmaları, staj bilgisi, öğrenci sayıları ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Konuşmaların ardından, Milet Müzesi ve Apollon Tapınağı Gezisi yapılarak misafirlere ilimiz kültürel zenginlikleri tanıtıldı.

2. günde devam eden Adım Üniversiteleri Birliği genel değerlendirme toplantılarında turizm sektörüyle ilgili kararlar alındı. Üniversitemizin turizmde gelişmiş yapısından dolayı öğretim görevlisi yetiştirmede diğer üniversitelere yardımcı olması fikir birliğine varıldı.

 


19.9.2013