ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

BESYO Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretmenlik Bölümü Öğrencisi Ersin Tekal, 18-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleşen Avrupa Gençler Şampiyonası’nda Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Üniversitemiz  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretmenlik Bölümü  Öğrencisi Ersin Tekal, 18-21 Temmuz 2013 tarihleri arasında İtalya’da gerçekleşen Avrupa Gençler Şampiyonası’nda, atletizm uzun mesafe branşının, 3000 metre engelli kategorisinde, 8 dakika 54 saniye 54 salise koşarak Avrupa 3.’lüğü elde etti.

Üniversitemizi başarıyla temsil eden Ersin Tekal ile Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali GÜREŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu ve Rektör Yardımcımız ve BESYO Yüksekokul Müdür V. Prof. Dr. Cavit Bircan’ı  26 Temmuz 2013 tarihinde makamlarında ziyaret ettiler.

İki yıl üst üste Balkan Gençler Şampiyonu olan Tekal, 24-25 Ağustos 2013 tarihlerinde gerçekleşecek olan Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda atletizm branşında Türkiye rekorunu kırmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Öğrencimizi tebrik eder, bundan sonraki müsabakalarda başarılar dileriz.


26.7.2013