ADÜ Menü
ADü LOGİN

Adnan Menderes Üniversitesi
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

ADÜ Haber Arşivi

Üniversitemizden İşbirliği Protokolü

Üniversitemiz ve Güney Kore Hükümetince desteklenen ve üniversite öğrencilerinin yurt dışında 6 aylık staj programlarına katılmalarını organize eden...Haberin Devamı İçin Tıklayınız
     Üniversitemiz ile Güney Kore Hükümetince desteklenen ve üniversite öğrencilerinin yurt dışında 6 aylık staj programlarına katılmalarını organize eden Tomorrow Foundation for Youths and Rural Development (Gençlik ve Kırsal Kalkınma İçin Yardım Vakfı) arasında 2013 yılının Haziran ayında staj eğitimi için işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokolü kapsamında Veteriner Fakültemize 7 farklı üniversiteden 4 kız ve 4 erkek olmak üzere toplam 8 öğrenci 15 Temmuz 2013 tarihinde staj yapmak üzere geldi. Öğrenciler, 2014 yılının Ocak ayına kadar Veteriner Fakültesi ile Veteriner Fakültesi’nin anlaşmalı olduğu işletmelerde staj yapacaklar.
    15 Temmuz 2013 tarihinde stajlarının ilk gününe başlayan öğrenciler Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Recai Tunca ve Dış İlişkiler Ofisi’nden Uzman Öncel Sencerman eşliğinde Uluslararası İlişkiler’den sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A. Seda Saracaloğlu’nu ve aynı zamanda Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Belge’yi makamlarında ziyaret ettiler. Türkiye’ye gelmeden önce Türkçe öğrenmeye başlayan öğrenciler programdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Programın Türk öğrenci ve öğretim elemanlarını da kapsayacak şekilde genişletilmesi ve Kore’deki üniversitelerle işbirliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır.


17.7.2013